Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa Tarihinin Büyük Halka Arzından Fiyat Açıklaması

TAB Gıda bugün KAP üzerinden tahmin edilen ve gerçekleşen rakamlarını paylaştı. Detaylar haberin içerisinde yer alıyor;
Borsa Tarihinin Büyük Halka Arzından Fiyat Açıklaması
HABER GİRİŞ

Ekim ayının 18-19-20 Ekim 2023 tarihlerinde toplayan TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TABGD), bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Halka Arz Fiyatının Belirlenmesinde Esas Alınan Varsayımlara İlişkin Değerlendirme Raporu’nu yayımladı.

Borsa İstanbul’da TABGD koduyla işlem gören şirketin bugün yaptığı bildiride, şirket paylarının 26 Ekim 2023’ten itibaren Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı anımsatıldı.

Şirketin paylarının halka arzına aracılık eden İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (İş Yatırım) tarafından 13 Ekim 2023’te KAP’ta yayımlanan Fiyat Tespit Raporu’nda şirket değeri ile halka arz fiyatının tespit edildiği hatırlatıldı.

Tahmin ve Gerçekleşmeler KAP Açıklaması
KAYNAK: KAP

İş Yatırım tarafından yapılan değerleme çalışması sonucunda elde edilen ağırlıklandırılmış öz kaynak değeri üzerinden yapılan hesaplamaya göre şirketin halka arz iskontosu öncesi pay değerinin 163,12 TL olarak hesaplandığı bildirildi.

Söz konusu değere yaklaşık yüzde 20,3 halka arz iskontosu uygulanarak TAB Gıda’nın pay başına halka arz fiyatının 130,00 TL olarak belirlendiğine dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner

2023 yılının ilk 9 aylık döneminde, dönemsellik farklarının da oluşabileceğini dikkate alınarak hasılat ve kârlılık sonuçlarının beklentilere yakın seviyelerde oluştuğuna işaret edildi.

Buna göre 2022’nin finansal tablolarına göre TAB Gıda’nın satışlarının ve buna bağlı finansal sonuçlarının yıl içerisinde dönemsellik gösterebileceği ileri sürüldü. Bu sebepten genel değerlendirmenin yıl sonlarında yapılmasının daha sağlıklı olacağı bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.