Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa Şirketlerinden Haberler: EKGYO, OTKAR, YEOTK, SKBNK

Alıcılı seyrin sürdüğü borsamızda, BIST şirketlerinden YEO Teknoloji, Otokar, Şekerbank ve diğer bazı şirketlerden güncel haberler şöyle…
Borsa Şirketlerinden Haberler: EKGYO, OTKAR, YEOTK, SKBNK
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yurt içi hisse senedi piyasaları 2023 yılına da güçlü başladı. Yatırımcılar için çok başarılı geçen bir yılın ardından yeni yıl da rekorlarıyla beraber geldi. BIST 100 endeksi ilk işlem gününde 5.642 puana çıkarak rekor tazeledi.

Turizm dışında tüm sektör endekslerinin pozitif hareket ettiği Pazartesi günü, BIST şirketlerine dair son gelişmeleri bir araya getirdik.

Emlak Konut’tan Geçici Kabul Açıklamaları (EKGYO)

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamalarda bazı projelerine dair bilgilendirme yaptı. İlk açıklamada Ankara Yenimahalle İstasyon Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi’nde D ve E Blokların kısmi geçici kabulünün yapıldığı ve kısmi geçici kabul tutanağının 29.12.2022 tarihinde onaylandığı belirtildi.

İkinci bildirimde İstanbul Küçükçekmece Halkalı Sosyal Kültürel Tesis Alanı, Spor Tesis Alanı ve Park İnşaatları ile Ada İçi Altyapı, Yol ve Çevre Düzenleme İşi’nin kesin kabulünün yapıldığı ve 29 Aralık’ta kesin kabul tutanağının onaylandığı belirtildi.

Son olarak ise İstanbul Küçükçekmece Bizim Mahalle 1.Etap 1.Kısım Konut ve Ticaret İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenleme İnşaatı İşleri’nin geçici kabulünün yapıldığı ve yine aynı tarihte onaylandığı açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Otokar Personel Sayısını Artırdı (OTKAR)

Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş. 31 Aralık 2022 tarihi itibarıyla mevcut personel sayısına dair açıklama yaptı. 2022 yılında artan üretim hacminin etkisiyle, geçici olarak görev yapmakta olan personelin önemli bir kısmının daimi çalışan olarak istihdam edilmesi nedeniyle  kamuya açıklanan son bilançoda yer alan personel sayısının yüzde 15,9 oranında arttığı bildirildi.

Buna göre geçici personel hariç istihdam edilen personel 2.942 kişiye, toplam personel 3.298 kişiye ulaştı.

Üzertaş Boya’dan Pay Satışı Açıklaması (UZERB)

Üzertaş Boya Sanayi Ticaret ve A.Ş.’nin yaptığı bildirimde Investaz Holding Limited Genel Müdürü Önder Çolak tarafından 153,00 – 187,00 TL fiyat aralığından 86.081 TL toplam nominal tutarlı satış yapıldığı ve sermayede kalan payın yüzde 76,63’e gerilediği belirtildi.

Anatolia Tanı Pay Satışı Yaptı (ANGEN)

Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji Ürünleri Araştırma Geliştirme Sanayi ve Ticaret A.Ş. 43,00 – 44,68 TL fiyat aralığından 350.000 TL toplam nominal tutarlı satış işleminin Alper Akyüz tarafından yapıldığını bildirdi.

Şekerbank Pay Satışına Devam Ediyor (SKBNK)

Şekerbank T.A.Ş Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı tarafından 3,10 – 3,12 TL fiyat aralığından 4.300.000 TL toplam nominal tutarlı satış bildirilirken, bu işlem sonrasında kalan pay oranı yüzde 30,62 sınırına indi.

Yeo Teknoloji Bağlı Ortaklığından Önlisans Başvurusu (YEOTK)

Yeo Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamaya dair son gelişmeyi duyurdu. Yüzde 100 bağlı ortaklığı YEO Enerji Yatırımları A.Ş. Güneş Enerjisi Üretim Santrali (GES) ve 503 MWsaat kapasiteli bataryalı elektrik depolama tesisi kurmak için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na önlisans başvurusunda bulunmuştu.

Elektrik Piyasasında Depolama Faaliyetleri Yönetmeliği kapsamında şimdi de 27.8 MW Rüzgar Enerjisi Üretim santrali ve aynı santrale entegre 27.8 MWsaat kapasiteli bataryalı elektrik depolama tesisi önlisans başvurusunun yapıldığı bildirildi.

Şirketin bu başvuru ile birlikte toplam önlisans başvuru gücü RES ve GES için 530,8 MW, bataryalı elektrik depolama tesisleri için 530,8 MWsaat oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın