Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Borsa İstanbul’un Halka Arz Tarihi Açıklandı!

Borsa İstanbul’un Halka Arz Tarihi Açıklandı!

Son günlerde Borsa İstanbul’da oldukça önemli gelişmeler yaşanmakta. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Borsa İstanbul (BIST) ve TÜBİTAK ortak projeler geliştirmek amacıyla iş birliği anlaşması imzalamışlardı. Bu gelişmenin ardından ise Borsa İstanbul’un Hazine’ye ait olan yaklaşık yüzde 40 hissesinin halka arzının ne zaman gerçekleşeceği merak konusu olmaya başlamıştı. Borsa İstanbul’un halka arzı için çeşitli spekülasyonlar kulaktan kulağa dolaşırken, bugün resmi açıklama geldi. Borsa İstanbul Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Tuncay Dinç, Borsa İstanbul’un halka arzı için planlanan yüzdelik bölümü ve ön görülen tarih için detaylı bir açıklama yaptı. Ayrıca Dinç, Borsa İstanbul’un son zamanlarda göstermiş olduğu başarılar ve ortak iş birliği anlaşmalarıyla ilgili de önemli değerlendirmelerde bulundu. Dinç’in açıklamalarının öne çıkan bölümleri ise şöyleydi;

“Borsa İstanbul’un yaklaşık yüzde 40’ı 2017 yılında halka arz edilecek!”

Dinç konuyla ilgili olarak Londra’da, Dünya Borsalar Kongresi’nde konuştu. Dinç açıklamalarının ilk bölümünde Borsa İstanbul’un halka arzıyla ilgili olarak önemli işaretler verdi. Borsa İstanbul’un yaklaşık olarak yüzde 40’ının halka arzı edileceğini belirten Dinç, arzın tarihle ilgili olarak ise 2017 yılında yapılmasını planladıklarını söyledi. Hatırlanacağı üzer Dinç, daha önceki açıklamalarında halka arzın bu yıl içerisinde olabileceğini belirtmiş; ancak düşük değerlemeler nedeniyle büyük ihtimalle ertelenebileceğini Eylül ayındaki konuşmalarında söylemişti.

“Bölgedeki diğer ülkelerin sermaye piyasalarının gelişmesi için yardım ediyoruz…”

Bilindiği üzere Borsa İstanbul son yıllarda göstermiş olduğu başarılı uygulamalarının yanı sıra, yeni hedefleriyle de adından söz ettirmeye devam ediyor. Hatırlanacağı üzere 2013 yılının son aylarında Borsa İstanbul, Nasdaq OMX Group’un yüzde 7’lik payını almıştı. Ayrıca Borsa İstanbul, geniş yelpazesi ile bir finans merkezi olmayı hedeflediğini belirterek; Kırgız, Karadağ, Bakü ve Saraybosna borsalarından da pay almıştı.

Dinç açıklamalarının devamında ise Borsa İstanbul’un bu girişimleriyle ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Dinç, bölgedeki diğer ülkelerin sermaye piyasalarının gelişmesi için onlara yardım ettiklerini söyledi. Açıklamalarının son bölümünde ise Dinç, vadeli işlemler konusunda yeni ürünler geliştirmeyi planladıklarını belirterek; fiziksel teslimatı da olan emtia kontratlarının geliştirilmek istendiğini ve bu kontratlara pamuk, mısır ve arpayı ekleyeceklerini ifade etti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum