Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borsa İstanbul 55 Hissede Uygulanan Tüm Tedbirleri Kaldırdı

Borsa İstanbul, işlemlerin durdurulduğu süreçte işleyiş ile ilgili kararlarını art arda açıklıyor. 55 hissedeki tüm tedbirler kaldırıldı. İşte detaylar;
Borsa İstanbul 55 Hissede Uygulanan Tüm Tedbirleri Kaldırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan Borsa İstanbul, Tedbir Yönetim Sistemi (TYS) ve Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında yatırım aracı bazında devam etmekte olan tüm tedbirlerin kaldırıldığını duyurdu.

Bu karara göre borsada işlem gören 55 hissede tedbir uygulanmayacak.

Borsa İstanbul 55 Hissede Uygulanan Tüm Tedbirleri KaldırdıKaynak: KAP

Borsa İstanbul 55 Hissede Uygulanan Tüm Tedbirleri KaldırdıKaynak: KAP

Borsa İstanbul 55 Hissede Uygulanan Tüm Tedbirleri KaldırdıKaynak:KAP

KAP’tan aktarılan bilgilerde, VBTS ve TYS kapsamında kaldırılacak tedbirlerin, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından getirilen tedbirlerin ve payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralların, Pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirildiği ifade edildi.

SPK’nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul Pay Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm paylarda açığa satış işlemlerinin yasaklandığı belirtildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu