Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Boris Johnson: Rusya’nın Ukrayna’da Kazanması Felaket Olur

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Rusya'nın Ukrayna'yı ele geçirme ihtimalinden bahsetti ve bunun felaket olabileceğini söyledi.
Boris Johnson: Rusya’nın Ukrayna’da Kazanması Felaket Olur
HABER GİRİŞ

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Rusya’nın Ukrayna’yı ele geçirmesinde başarılı olursa, küresel sonuçların kesinlikle felaket olacağını söyledi.

Rusya, Şubat ayı sonlarından bu yana Ukrayna’ya yönelik aralıksız saldırılarına devam ediyor. Rus kuvvetleri haftalardır başkente ilk saldırısı olan Kiev’e bir dizi füze fırlattı. Saldırılar, Almanya’daki G7 Zirvesi’nin başladığı gün ile aynı anda gerçekleşti. Bazı çevreler bu saldırıları G7 toplantısında meydan okuma olarak görüyor.

Boris Johnson, Batı’yı savaş devam ederken Ukrayna’ya verdiği desteği sürdürmeye çağırdı. Rus başarısına izin vermenin tehlikeli bir emsal oluşturabileceğini söyledi.

Johnson katıldığı bir canlı yayında, “Putin’in yanına kâr kalmasına izin verirsek dünya için sonuçlar kesinlikle felaket olur. Bu olursa Sovyetler Birliği’nin diğer bölgelerinin şiddet yoluyla daha fazla yer istemesi mümkün olabilir.” diye konuştu.

İngiltere Başbakanı sadece demokrasi ve ülkenin bağımsızlığı için değil. ekonomik istikrar için de Rusya’nın başarılı olmaması gerektiğini kaydetti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Johnson, Ukrayna’nın Güçlü Destekçisi

Başbakan Ukrayna’nın güçlü bir destekçisi oldu ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile görüşmek üzere iki kez Kiev’i ziyaret etti. Johnson, Ukrayna’yı savunmanın maliyeti yüksek olsa da bunun kesinlikle demokrasi ve özgürlük için ödemeye değer bir bedel olduğunu vurguladı.

Diğer yandan İngiltere’nin de aralarında olduğu G7 ülkeleri, Rusya’ya yönelik yeni yaptırım kararları almaya devam ediyor. Son olarak ABD Başkanı Joe Biden, G7 ülkelerinin Rusya’yan altın ithalatını durduracağını açıkladı. Bu konuyla ilgili resmi açıklamanın Salı günü ABD Hazine Bakanlığı tarafından yapılması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.