Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Boris Johnson: Rusya 1945’ten Bu Yana En Büyük Savaşı Çıkarabilir

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Rusya’nın büyük bir savaş çıkarma hazırlığında olduğunu söyledi. Ayrıntılar haberde…
Boris Johnson: Rusya 1945’ten Bu Yana En Büyük Savaşı Çıkarabilir
Yorum

Son günlerde dünya gündemi, Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilim ile çalkalanıyor. ABD ve Avrupa ülkeleri, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etme hazırlığı içerisinde olduğunu iddia ediyor.

Rusya cephesinden bu iddiaları reddeden açıklamalar gelse de, batı dünyası ikna olmuş görünmüyor. Son olarak İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Rusya’nın büyük bir savaş çıkarma hazırlığında olduğunu söyledi.

Johnson BBC’de katıldığı röportajda, Rusya’nın Avrupa’da 1945’ten bu yana en büyük savaşı planladığını gösterdiğini söyledi.

Johnson, istihbaratın Rusya’nın Ukrayna’nın başkenti Kiev’i kuşatacak bir işgal başlatma niyetinde olduğunu belirterek, “İnsanların, insan hayatının önemini anlaması gerekiyor diye konuştu.

ABD hükümetinin son açıklamalarına göre, 169.000 ila 190.000 arasında Rus askeri şu anda hem Rusya’da hem de komşu Belarus’ta Ukrayna sınırında konuşlanmış durumda.

Johnson açıklamasının devamında, İngiltere’nin Rusya’ya yönelik geniş kapsamlı yaptırımlar uygulayacağını belirtti. İngiltere ve ABD’nin Rus şirketler ile ticareti durduracağını belirten Johnson, bunun Rusya’ya etkisinin sert olacağını söyledi.

Batılı yetkililer son haftalarda Rusya’nın her an işgale hazırlanabileceği belirtse de, Rusya bölgede askeri tatbikatlar yürüttüğünü söyleyerek iddiaları yalanlıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu