Yatırım yapmaya başla!

Borgward Isabella Concept: Alman Tarihi 63 Sene Sonra Tazeleniyor!

Alman Borgward, 1954 yılında yollara çıkardığı otomobili Isabella'yı uzun aradan sonra tekrar hayata geçirmeyi planlıyor. İşte detaylar...
Borgward Isabella Concept: Alman Tarihi 63 Sene Sonra Tazeleniyor!

Sizlere ilk önce Borgward firmasından bahsetmek istiyorum. 1929 tarihinde hayata geçirilen Alman firma, 1961 yılına kadar üretimlerini sürdürmüştür. Stuttgart merkezli bu otomobil üreticisi, uzun yıllardan sonra 2015’de BX7 adında SUV dünyasına bir araç hazırladı.

Ancak üretimini daha öncesinde ortaklık yaptığı Çinli bir firmanın altında gerçekleşmiştir. Borgward’ın ilk modeli olan Isabella, 1954-1961 yılları arasında bantlara alınmış ve şu anda modelin spor bir konsepti hazırlanıyor.

Uzay çağı projelerine Borgward’ın da katılması, Isabella’nın fütüristik görüntüsüyle Frankfurt Fuarı’nın en yeni misafiri oldu.

Borgward’ın Isabella için hırslı bir üretim programına girdiği belli oluyor. Sportif coupenin, değişken karoseri alışılmış cinsten değil!

Ön kısmından itibaren yuvarlak hatlara sahip Isabella, şu an için fazla konsept duruyor.

22″ türbin jantları ve yere yakın konuma güzel dursa da en ilginç kısmı öne kaymalı açılan kapılarıdır.

Isabella’nın ayrı bir parça gibi duran tavanı, arka kısımla birleştirilmiş. Son zamanların modası, kenarlardan hava girişli tamponları, Borgward konsepti için de düşünmüş.

Isabella’nın ultra lüks bir evin odasını andıran iç mekanı, değişik ışıklandırma ve malzemelere verilen şekillere açıkçası daha alışkın değiliz!

Isabella’nın mutlak surette koltuk, afilli ışıkladırmaları ve teknolojik unsurları 22. yy havasında olmayacaktır.

Borgward Isabella planlara göre tamamı elektrikli bir motorlala hareketi sağlanacak. Tam olarak belli değil ancak düşünülen her bir tekerleğe elektrikli bir ünite koymak. Şirket CEO’su Ulrich Walker “Çin pazarında yakalanan başarıyı artık Almanya’ya taşımaya hazır olduklarını” söyledi.

Bremen merkezli bir üst kurarak yapılan geliştirme ve üretim programları 2020’ye kadar 800 bin araç üretimine dayanıyor. Kısa süreler içerisinde Isabella’nın usta grafikerler tarafından çıkış versiyonu ile ilgili çizimlerini yapılmasını bekliyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum