Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borç Yapılandırmasına Bayram Düzenlemesi: Başvuru Tarihi Uzatıldı

Cumhuriyet tarihinin en geniş kapsamlı borç yapılandırmasında başvuru süresi uzatıldı. Ödemeler ne zaman başlayacak? İşte detaylar;
Borç Yapılandırmasına Bayram Düzenlemesi: Başvuru Tarihi Uzatıldı
Yorum

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına yönelik düzenlemede değişiklik yapıldı. Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı yapılandırmasında başvuru süresi 3 gün daha uzatıldı. Böylece yapılandırmadan yararlanmak isteyen kişiler Kurban Bayramı’nın ardından da başvurma hakkına sahip olacak.

3 Temmuz’da sona erecek olan yapılandırmaya başvuran vatandaşlar, ödemelerini 31 Temmuz tarihine kadar gerçekleştirebilecek.

Daha çok mükellefin yararlanabilmesi için başvuru tarihi uzatılan yapılandırma vergi ve prim borçlarını kapsamına alıyor. Ayrıca adli ve idari para cezaları, öğrenim kredisi borçları, destekleme prim borçları, emlak vergisi, su borçları ve aidat borçları gibi başlıklar da yapılandırılabiliyor.

Yapılandırmaya başvurarak borçlarını ödemek isteyen vatandaşlar 48 ay vade hakkından yararlanabilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu