Yatırım yapmaya başla!

Booking Holdings ile Didi Chuxing 500 Milyon Dolarlık Anlaşma İmzaladı!

Çinli ulaşım ağı Didi Chuxing, Booking.com’un sahibi Booking Holdings’den 500 milyon dolarlık stratejik yatırım aldığını açıkladı. Detaylar aşağıda;
Booking Holdings ile Didi Chuxing 500 Milyon Dolarlık Anlaşma İmzaladı!

Çinli ulaşım ağı Didi Chuxing, online rezervasyon portalı Booking.com’un çatı şirketi Booking Holdings’den 500 milyon dolarlık stratejik yatırım aldığını açıkladı. İmzalanan yeni anlaşmanın detayları verilmezken; Booking.com ile Agoda dahil olmak üzere Booking Holdings sitelerinden, Didi Chuxing’e erişim sağlanabileceği belirtildi.

İki şirketin ortaklık kapsamında; dünya çapında çok daha geniş kapsamlı ve kişiselleştirilmiş seyahat deneyimleri sunmak için teknoloji yeteneklerini ve yerel işletme uzmanlıklarını kullanacakları kaydedildi. Buna göre; Booking Holdings’in kullanıcılarına Didi araç çağırma servisini sunacağı, Didi müşterilerinin de Booking.com ya da Agenda aracılığıyla otel rezervasyonu yapma seçeneğine sahip olacağı bildirildi.

Didi Chuxing Strateji Başkan Yardımcısı Stephen Zhu, Booking Holdings’le yaptıkları anlaşmadan dolayı memnun olduklarını dile getirdi.

Didi Chuxing Booking Holdings'le Stratejik Anlaşma İmzaladı Ve düşüncesini; “Küresel online seyahat pazarında liderliğini ve uzmanlığını geliştiren Booking Holdings, seyahat deneyiminin dijital devrimine öncülük ediyor. Biz de ürün, teknoloji ve pazar geliştirme alanlarında Booking markalarıyla işbirliği yaparak bu yolculuğun bir parçası olmak için sabırsızlanıyoruz” sözleriyle anlattı.

Booking.com, Kayak, Priceline, Agoda, Rentalcars ve OpenTable gibi markaların sahibi Booking Holdings’in 220’den fazla ülkede faaliyet gösterdiğinin üzeri çizildi.

Didi Chuxing Booking Holdings'le Ortaklık İlaveten, Uber’in de 2015 yılında Hilton ile benzer bir anlaşma yaptığı hatırlatıldı. Öte yandan anlaşmanın parayla ilgili olmadığı, Didi’nin 2017 sonunda topladığı 4 milyar dolarlık yatırım turu sayesinde sermaye gereksinimi duymadığı belirtildi. Booking Holdings’le yapılan anlaşmanın stratejik nedenlerden kaynaklandığı kaydedildi.

Çünkü küresel genişleme modunda olan Didi Chuxing, 220’den fazla ülkede faaliyet gösteren şirket sayesinde hedeflerine çok daha kolay ulaşabilirdi.

Booking Holdings 220'den Fazla Ülkede Faaliyet Gösteriyor Neticede; Didi Chuxing bu yıl Meksika, Avustralya ve Tayvan pazarlarına giriş yapmış, Brezilya’daki yerel binicilik şirketi 99’u satın almış ve Japonya’ya girmeyi planladığını duyurmuştu. Kısacası; agresif bir genişleme politikası izlediği açıkça görülen Didi Chuxing’in Booking Holdings’le anlaşması gayet mantıklı oldu.

Didi Chuxing’le ilgili bir diğer haber ise Çinli şirketin kısmi bir yeniden yapılandırmaya gideceği oldu. Adı açıklanmayan kaynakların verdiği bilgilere göre Didi Chuxing’in araba servislerini 1.5 milyar dolarlık bir anlaşmayla böleceği söylendi. Canalys analisti Mo Jia da araba servisleriyle ilgili işlerin daha fazla nakit yatırımı gerektirdiğini ve bunun IPO için bir dezavantaj olduğunu söyleyerek iddiaları destekledi. Ancak Didi Chuxing söylentilerle ilgili sorulara cevap vermedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum