Yatırım yapmaya başla!

Booking.com’un Türkiye İş İlanı Ülkeye Dönüşünün Habercisi mi?

Booking.com’un LinkedIn’e verdiği ilan, platformun çok yakında Türkiye’de hizmete başlayacağı yönünde yorumlandı. İşte detaylar;
Booking.com’un Türkiye İş İlanı Ülkeye Dönüşünün Habercisi mi?

Dünyanın en büyük online rezervasyon portalı olarak bilinen Booking.com’a getirilen yasak uzun zamandır ülke gündeminde.

Hatta geçtiğimiz haftalara ilgili mahkemeden Booking.com yasağı kaldırılmalı yönünde açıklamalar geldiğini duymuş, konulan erişim engelinin turizme büyük zararı olduğu yönünde yorumlarla karşılaşmıştık. Ve son gelişmelere bakılacak olursa, Booking.com çok yakında ülkeye geri dönebilir.

TÜRSAB’ın açtığı dava sonucunda faaliyetleri Mart ayı sonunda durdurulan online rezervasyon portalı, geri dönüş için ilk işaretini verdi.

TÜRSAB'ın Açtığı Davayla Booking.com'un Faaliyetleri DurdurulduZira şirket, LinkedIn’de verdiği ilanda Türkiye için müşteri temsilcisi aradığını belirtti. Dolayısıyla ilan, Booking.com’un çok yakında ülkedeki faaliyetlerine başlamasına yoruldu.

Habertürk’e göre online platformun Türkiye’ye geri dönmesine çok az süre kaldı.

Booking.com Türkiye'ye DönüyorÖyle ki Booking.com’un turizm sezonundan önce pazardaki yerini alacağı konuşuluyor. Geçtiğimiz ay açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Temurci de bu yönde yorum yapmıştı.

Temurci, Booking.com’la görüşmelere başlandığını açıklamış ve gerekli cezanın ödenmesi durumunda platformun geri dönebileceğini belirtmişti.

Booking.com LinkedIn'de İlan VerdiKültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş da sitede kısıtlanma olmaması gerektiğini söyleyerek, bunun serbest piyasa için büyük önem arz ettiğini dile getirmişti.

Neticede; yaşanan bu gelişmelere çıkacak kararın Booking.com’un lehine olacağını gösteriyor diyebiliriz. Keza platformun LinkedIn ilanı da aynı sonuca çıkıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum