Yatırım yapmaya başla!

Trump’ı Hedef Alan Rock Yıldızı: “AB, BM ve NATO Tehdit Altında”

U2'nun solisti Bono, İrlanda'nın BM Güvenlik Konseyi'ne girebilmesi için düzenlenen etkinlikte çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...
Trump’ı Hedef Alan Rock Yıldızı: “AB, BM ve NATO Tehdit Altında”

Gerçek adı Paul David Hewson olan İrlandalı rock grubu U2’nun solisti Bono, BM, AB ve NATO’yla ilgili açıklamalarıyla dikkat çekti. Müzik dışında dünyadaki yoksul insanların sayısını azaltmak gibi amaçlar taşıyan sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan Bono, İrlanda’nın 2021- 2022 döneminde BM Güvenlik Konseyi geçici üyeliğine aday olmasıyla ilgili düzenlenen etkinlikte konuştu.

Yüzlerce Birleşmiş Milletler diplomatının ve personelinin karşısında yankı uyandıran bir demeç veren Bono; “BM gibi insanoğlunun ilerlemesi için hayati olan kuruluşların saldırı altında olduğu bir çağda yaşıyoruz” dedi. Bununla birlikte; İrlanda’nın sömürgecilik, çatışma, kıtlık, kitlesel göç deneyimlerinin onlara söz konusu mevzularda uzmanlık kazandırdığını ve tevazu umut ettiğini belirtti.

Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ve NATO’nun da dahil olduğu uluslararası kurumları tehdit altında olduğunu söyleyen Bono, açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çekti.

Bono BM, AB ve NATO'nun Tehdit Altında Olduğunu Söyledi Tehdit altındaki kurumların varlıklarını sürdürebilmeleri için birlikte çalışmaları gerektiğini vurgulayan ünlü kişilik, İrlanda’nın BM Güvenlik Konseyi’nde yer alabilmesi için adaylığını koyduğu etkinlikte “İrlanda’ya bu işte üzerini düşeni yapması konusunda güvenebilirsiniz” dedi.

Diğer taraftan; Bono bu kurumları kimin ya da hangi ülkenin tehdit ettiğine dair bir isim vermese de oklar ABD Başkanı Donald Trump’ı gösterdi.

Bono İrlanda'nın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde Yer Alması Gerektiğini Söyledi Keza başkanlık koltuğuna oturduğu günden bu yana sürekli tartışmalara neden olan Donald Trump’ın Avrupa Birliği’ni ve NATO’yu eleştirdiği biliniyordu.

Bunun yanında; Trump’ın Michael Bloomberg’in 4.5 milyon dolarlık bağış yaptığı Paris İklim Anlaşması’ndan çekildiği de herkesin malumuydu. Seçim kampanyasından itibaren AB ile NATO’ya yüklenen Trump, Mayıs ayında Avrupa Birliği’nin Çin gibi çok şımardığını dile getirmişti.

Ayrıca birkaç gün önce çıkan haberlerde Donald Trump’ın hem NATO’dan hem de Dünya Ticaret Örgütü’nden çıkmak istediği iddia edilmişti.

Bono Trump'ı Hedef Aldıİşte bütün bunlar, Bono’nun Donald Trump’ı ima ettiği şeklinde yorumlanmasının gerekçeleri oldu. İlaveten Bono konuşmasında, AB ile NATO’nun yanında G7 ülkelerinin de tehdit altında olduğunu söyledi.

Tehdidin kurumlar dışında; temsil ettikleri ortak değerleri, ortak kuralları ve şimdiye dek yaptıklarını da kapsadığını belirten Bono; “bu sıkıntılı ve belirsiz zamanlarda, Birleşmiş Milletler’in değerlerini savunmak, desteklemek ve tanıtmak için üzerimize düşeni yapmak istiyoruz” dedi. Kısacası; insan hakları savunucusu ve hayırsever olan Bono, İrlanda’nın Güvenlik Konseyi’ne girmesi için yaptığı konuşmayla büyük yankı uyandırdı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum