Yatırım yapmaya başla!

Bolu’ya 35 Milyon Liralık Yatırım

Bolu’ya 35 Milyon Liralık Yatırım

Bolu’ya gidenler bilir, şehir tam bir doğa harikası! Abant’ın yeşilin her tonundaki ormanları, Gölcük Tabiat Parkı ve Yedigöller’in güzelliği hayranlık uyandırır. Diğer illerden yaz kış da ziyaretçi alır bu güzel şehir. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu’nun gelecekte dünya kenti olması adına, uzun zamandır planladıkları ve hayata geçirmek için adım attıkları 35 milyon liralık teleferik yatırımının müjdesini verdi. Bolu Belediyesi, Gölcük Tabiat Parkı başta olmak üzere Aladağlar ve Kartalkaya’ya teleferik hattı kurulması için çalışmaların startını verdi.

Başkan Yılmaz, ilk etapta Karacasu Beldesi’nden Gölcük Gölü’ne, daha sonra da Aladağlar ve Kartalkaya’ya teleferikle çıkışı planladıklarını söyledi. Orman Bakanlığı ile görüşmelerinin olumlu geçtiğini söyleyen Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti; “Asıl amacımız Gölcük; çünkü oraya çok araç çıktığı zaman, park edecek alanımız kalmıyor. Bu yüzden park alanı Karacasu’da olacak. Teleferikle Gölcük’e çıkılacak. Araçlardan çok insanlarımızın gezebileceği bir alana dönüşecek,” dedi.

Karacasu, Gölcük Tabiat Parkı arası yaklaşık 3 kilometre olan mesafeye yapılacak teleferik hattı için 35 milyon liralık bir maliyet gideceği tahmin ediliyor. Bolu için yapılacak yatırımlardan bir diğeri ise yamaç kızağı. Başkan Yılmaz teleferik projesi tamamlandıktan sonra sırada Gölcük’ten aşağı inen yamaç kızağı projesinin çalışmalarına başlayacaklarını belirtti.

Öyle görünüyor ki Bolu Belediyesi şehirlerini tamamen kayak ve su sporları merkezi yapma amacıyla ellerinden geleni yapıyor. Örneğin şu an yapımı devam eden, Büyüksu Deresi üzerine yapılan Büyüksu Su Sporları ve Sahil Projesi bunlardan biri. Ağustos ayında başlayıp 2016 Ocak ayında bitirilmesi tahmin edilen projenin yaklaşık maliyetinin 3 milyon lira olduğu biliniyor.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bu proje ile ilgili olarak; “Proje ile Bolu’da yaşayanların deniz özlemini gidermeyi ve Bolu’yu su sporlarının da merkezlerinden biri haline getirmeyi hedefliyoruz,” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum