Yatırım yapmaya başla!

Arazi Yetenekleriyle Dolu 614 Ps’lik EV Bollinger B1 ve B2’nin Üretimine Yaklaşılıyor!

Elektrikli pick-up ve SUV araçlarda ilkleri temsil edecek Bollinger'in üretim sürecine iyice yaklaşıldığı açıklandı.
Arazi Yetenekleriyle Dolu 614 Ps’lik EV Bollinger B1 ve B2’nin Üretimine Yaklaşılıyor!

Öyle bol aksesuarlı, uzay çağı LED farı, kavisli spor tampon yapısından tamamen uzak, retro duruşların tercih edildiği araç modelleriyle gelen Bollinger’in B1 ve B2 modellerinin üretimine çok az bir zaman kaldı. SUV ve aynı yapı altında pick-up ile sahnelere girecek markanın, çok güçlü motorlara ve üstün arazi yetenekleriyle araçlarını doldurduğunu söylemiştik. Gerçek dünyada henüz görmediğimiz ve dijital çizimleriyle tanıttığımız araçların, yakın zamanda üretimde olacağı söylendi.

Elektrikli pick-up ve SUV araçlarda Rivian’ın en sağlam rakibi olarak ayak basan Bollinger, kendi tarzının tercih edileni olacak. Tekerlekli birer değerli taş kutusu gibi duran modeller en sert yollara dayanabilmesi için geliştirildi.

Bollinger’in ilk önem verdiği konulardan birisi aracın gövdesini oluşturduğu parça bileşenleri.

Marka modellerinin önceki tanıtımlarında B1 ve B2’nin alüminyum gövde yapısında olacağını ve ağır yapıları rahatça çekebileceğini söylemişti. B2, 1.7 metre uzunluğunda bir bagaja ve uzun eşyaların yerleştirileceği bir arka pencereye sahip.

Tasarımda efektlere yer verilmeden klasik kapalı ızgara, farlar ve tampon kullanılacak. Bir nevi Hummer tarzında yürüyen B1 ve B2’nin 381 mm zemin açıklığı ve 254 mm tekerlek hareketine sahip olacağından dolayı şimdiden sınıf lideri olarak seçildi.

Her iki modeli asfaltta yürütecek 614 ps ve 905 nm tork üreten iki elektrikli motor görevde olacak. Akü kapasitesinin 120 kWh’lık olması 321 km menzil sağlarken, elektrikli motorlara verdiği güç sonrasında 4.5 saniyede kalkış yapabilecek. Avantajlarının diğer maddelerinde B1 ve B2 2.359 kg taşıma, 3.402 kg çekme yükü yeteneğinde sahiplerine hizmet verecekler.

Bollinger’in üretim planları aslında bu sene gerçekleştirmek yönündeydi. Halen daha bir lansmanı yapılmadığına göre imalat süreci 2020 yılına kaymış olabilir. Fiyatlandırma ve çıkış zamanın önümüzdeki aylarda olmasını bekliyoruz. Şimdilik araçlar hakkında gelecek son bilgileri bekleyeceğiz ve farklı detaylar geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum