Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bolat Açıkladı: Su ürünleri İhracatı 1 Milyar Doları Aştı

Bakan Bolat, su ürünleri ihracatıyla ilgili rakamları sosyal medya üzerinden paylaştı ve sektör temsilcilerini tebrik etti. İşte detaylar;
Bolat Açıkladı: Su ürünleri İhracatı 1 Milyar Doları Aştı
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, sosyal medya hesabı üzerinden su ürünleri ihracatına yönelik açıklama yaptı. Bolat, 2022 yılında 1,7 milyar dolar seviyesinde gerçekleşen su ürünleri ihracatının, 2023’ün ilk 7 ayında 1 milyar dolar barajını geçtiğini duyurdu.

Bolat’ın paylaşımında yer alan görselde yıllardır istikrarlı bir artış gösteren su ürünleri ihracatının yeni rekora yürüdüğü aktarıldı. 2022 yılında 119 su ürünleri ihracatı gerçekleştirildiği, bunun yüzde 42’sinin Avrupa Birliği ülkelerine yapıldığı kaydedildi.

Bolat Açıkladı: Su ürünleri İhracatı 1 Milyar Doları Aştı

Bakan, pazar çeşitliliğini sağlamanın yanında ihracat hacmini her geçen yıl daha öteye taşımayı gaye edinen sektördeki yetiştiricileri ve ihracatçıları tebrik etti. Bolat, “İnşallah 2023 yılını tamamlarken yeni bir rekora daha imza atacağız.” ifadelerini kullandı.

31 Ağustos’ta büyüme rakamlarının ardından açıklamalarda bulunan Bolat, Türkiye’nin yüksek oranlı büyüme performansını kesintisiz 12 çeyrektir sürdürdüğünü söylemişti ve bunun deprem felaketinin etkilerinin devam ettiği ortamda gerçekleşmesinin bir başarı olduğunu bildirmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.