Yatırım yapmaya başla!

Böğürtlen Dikerek Para Kazanan Kadın Girişimci!

Her gün yeni bir para kazanma yöntemi duyuyor, iş kurmak isteyenlerin kararlılık, cesaret ve yaratıcılık dolu öykülerine şahit oluyoruz. Nilüfer Yazgan’da onlardan bir tanesi!
Böğürtlen Dikerek Para Kazanan Kadın Girişimci!

Başkaları için çalışmaktan bıkıp usandınız ama kendi işinizin patronu olmak için ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsunuz. Eğer siz de bu durumu yaşıyorsanız, öylece beklemek yerine bir şeyler yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. En azından etrafınızdaki örneklere bakmalı, başkalarının girişimcilik hikayelerini incelemelisiniz. Bu hem fikir almanız hem de cesaretlenmeniz açısından faydalı olacaktır.

Mesela; KOSGEB kredisi ile kocasının patronu olan kadını, ortacılıktan patronluğa yükselen girişimciyi ve benzer başarılara imza atmış kişileri öğrenmelisiniz. Böylelikle hayalini kurduğunuz hayata kavuşmak için daha fazla beklemez, ihtiyacınız olan ilhamla yola çıkabilirsiniz.

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde yaşayan Nilüfer Yazgan, hem 5’e katladığı gelirinin hem de üretime katkıda bulunmanın keyfini yaşıyor.

Nilüfer Yazgan, hem 5’e katladığı gelirinin hem de üretime katkıda bulunmanın keyfini yaşıyor.

Alaplı’ya bağlı Ahiler köyündeki 2 dönümlük arazisine böğürtlen dikmeye karar veren kadın girişimci, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca başlatılan Meyveciliği Yaygınlaştırma Projesi’ne başvurmuş,

Arazisine diktiği böğürtlen fidanlarını, damlama sulama sistemiyle 3 yılda büyüten 3 çocuk annesi kadın, ilk mahsulünü 2011’de almış.

3 çocuk annesi kadın, ilk mahsulünü 2011’de almış

500 kilogram böğürtlenle başlayan girişimi, daha sonraki yıllarda 1 ila 1.5 ton böğürtlene ulaşmış.

Zamanının çoğunu bahçesinde geçirdiğini söyleyen 34 yaşındaki Nilüfer Hanım, daha önce de fındık üretimi yapıyormuş.

Nilüfer Hanım, daha önce de fındık üretimi yapıyormuş.

Yılda elde ettiği 15 bin lira kazançla gelirini 5’e katlayan kadın, bunun mutluluğunu yaşarken hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyenlere de ilham veriyor.

Yazgan, böğürtlen fidanlarını Alaplı İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte diktiklerini ve bahçenin tüm bakımını birlikte yaptıklarını söyledi.

Kadın girişimci düzenli olarak gelir elde etmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Ev ekonomisine büyük katkı sağlayan kadın, düzenli olarak gelir elde etmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi ve konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bahçenin bakımını ve toplama işini ailemle yapıyoruz. Mart ayında bakımına başlıyorum. Dibini ayıklayarak gübresini döküyoruz. Sonra budamasını yapıyoruz. Ne kadar güzel budarsak, o kadar verimi artıyor. Tankerlerle Alaplı Çayı’ndan su taşıyarak damlama sulama yapıyoruz. Temmuz ayında böğürtlenleri toplayarak pastaneler başta olmak üzere çeşitli yerlere kilosu 10 liradan satıyoruz.”

Neticede, küçük ya da büyük! Girişimcilik demek elinizdeki fırsatları en iyi şekilde değerlendirip, kendinize en uygun yöntemi bularak hayallerinizi gerçekleştirmek için bir şeyler yapmak demek!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum