Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Boğaziçi Beton Ek Mobil Üretim Tesisini Kapatma Kararı Aldı

Boğaziçi Beton, ek mobil hazır beton üretim tesisini görevini tamamlamasıyla birlikte kapatacağını duyururken, hisseleri %1'den fazla düşüyor.
Boğaziçi Beton Ek Mobil Üretim Tesisini Kapatma Kararı Aldı

Boğaziçi Beton Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Boğaziçi Beton), ek mobil hazır beton üretim tesisinin kapanışıyla ilgili bir bildirim yayımladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan bildirime göre; Kadıköy’de bulunan ek mobil hazır üretim tesisinin 30 Eylül 2021 tarihinden itibaren kapatılmasına oy birliğiyle karar verildi.

Yönetim Kurulu’nun 15 Eylül kararının ardından tesisin mevcut projedeki işin bitmesi nedeniyle kapatılacağı ifade edildi. Şirketten açıklamanın geldiği sıralarda hisse senetleri ise %1’i aşan kayıp gösteriyordu.

Boğaziçi Beton’un hisseleri (BOBET) TSİ 14:25 sularında %1,49 oranında değer kaybıyla 4,64 liradan işlem gördü.
Boğaziçi Beton Hisseleri %1,49 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirketin hisseleri dünkü işlemleri 4,71 liradan tamamladıktan sonra bugüne 4,74 liradan başlangıç gerçekleştirdi. Ancak açılışın ardından değer kaybetmeye başlayan hisseler, günün ilk yarısını 4,69 liradan tamamladı. İkinci yarıda düşüşünü aynı hızla sürdüren BOBET kodlu hisseler, 4,64 liraya kadar geriledi.

Haziran ayının başında halka arz edilen Boğaziçi Beton hisseleri, ilk 10 işlem gününde 3,6 liradan 6,48 liraya kadar tırmandı. Bu performansı devam ettiremeyen hisseler, 5 liranın altına doğru geriledi. Ağustos ayının ortasından itibaren 5 liranın altından işlem görmeye başlayan hisseler, bugünkü işlemlerde 4,64 liraya kadar düştü.

Hisselerin kısa vadeli destek noktası 4,60 seviyesine işaret ederken, direnç noktaları 4,68 – 4,71 – 4,72 lira seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca teknik indikatörler de hisse için satış göstermeye başladı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum