Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Boğa Piyasası Analistlerinin Raporu Tesla Hisselerini Yüzde 8 Yükseltti

Baird and Bernstein analistlerinden gelen raporun etkisi ile Tesla hisseleri yüzde 8 yükseliş kaydetti. İşte raporun detayları;
Boğa Piyasası Analistlerinin Raporu Tesla Hisselerini Yüzde 8 Yükseltti
Son Güncelleme: 
Yorum

Tesla hisseleri pazartesi günü Baird and Bernstein’dan gelen yükselişli analist notlarının ardından yüzde 8 üzerinde bir artış gösterdi. CEO Musk ise Tesla’nın 2018’in üçüncü çeyreğinde karlı olacağının sözünü verdi.

Baird and Bernstein analistlerinden gelen raporun ardından, Tesla hisseleri yüzde 8’in üzerinde bir artış gösterdi.

Baird and Bernstein Analistleri Tesla Raporu

Tesla hisseleri cuma günü 263.24 $ seviyesinden kapanırken, pazartesi günü öğleden sonra 285.50 $’a ulaştı. Bernstein analisti Toni Sacconaghi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Tesla’nın duruşunun önümüzdeki birkaç hafta için nispeten olumlu olduğunu düşünüyoruz.

Hisselerin 270$ ile 370$ aralığına geri dönme potansiyelinin göz önüne alındığında, Tesla için nispeten ters eğik olarak kısa vadeli risk ödülünü görüyoruz,” dedi.

Analistin fabrika gezisinde Gigafactory ile ilgili detaylar vermesi dikkat çekerken, şirkete uzun vadede yaratacağı avantajlardan bahsetti.

Gigafactory 1 Uzun Vadede Avantaj

Analistin şirketin fabrikasına yapılan geziden sonra yayılan notunda, “Gigafactory 1 rekabet ve üretim kapasitesi için önemli bir set oluşturuyor ve bu Tesla için uzun vadede bir rekabet avantajı olmalıdır. Tesla’nın Gigafactory de büyük ölçekli üretim yoluyla maliyetleri düşürmeyi başardığına inanıyoruz,” açıklaması yer aldı.

Tesla hisseleri son zamanlarda şirketin yönetim ekibinden çıkışlar nedeniyle baskı altında.

Tesla İstifalarla Baskı Altında

Şirket Pazartesi günü yaşadığı artışa rağmen geçen ay yüzde 20’den fazla düşüş gösterdi. Musk yılın üçüncü çeyreğinin karlı olmasını beklediğini defalarca dile getirirken Cuma günü çalışanlara gönderdiği bir e-postada elektrikli otomobil şirketinin yakında en şaşırtıcı çeyreği olacağını belirtti.

Elon Musk Tesla’nın son araç teslimatları ve üretim raporlarına göre 53.399 adet üretip 40.740 adet teslim ettiği zaman, son çeyrekte yaptığı otomobil sayısını iki katına çıkaracağına ve teslim edeceğine söz verdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu