Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA ve Citigroup Asya Operasyonlarındaki İş Gücünü Azaltıyor

Bank of America ve Citigroup’a yakın kaynaklar, her iki bankanın Asya’daki iş gücünü azalttığını bildirdi. Detaylar haberde...
BofA ve Citigroup Asya Operasyonlarındaki İş Gücünü Azaltıyor
YAYINLANMA ZAMANI

Bank of America ve Citigroup, Çin’deki anlaşmalar yavaşlarken çalışan sayısını azaltmak için küresel emsallerine katılıyor. Reuters’e bilgi veren kaynaklara göre her iki kurum, Asya’daki bazı yatırım bankacılığı işlerinde daralmaya gitti.

Kaynaklar, küresel çapta yatırım bankacılığı işini küçülten Bank of America’nın Hong Kong’da çalışanlarını azalttı. BofA’nın Büyük Çin sermaye piyasaları ekibinde yönetici direktör olan David Lam’ın işten çıkarılanlar arasında olduğu belirtildi.

Citi ise Çin yatırım bankacılığı ekibinden biri ve ayrı bir kişi olmak üzere dört kişiyi işten çıkardı. Konuya yakın kaynaklar, Wall Street bankasının küresel olarak işgücünün yüzde 1’inden daha azını işten çıkardığını söyledi.

BofA ve Citi, Asya’daki yatırım bankacılığını içeren işten çıkarmalar hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Bankaların kalan Çin odaklı iş gücünün sayısı henüz bilinmiyor. Çin ile ilgili anlaşmalar, yalnızca yılın sonlarında kaldırılan sert COVID-19 kısıtlamaları ekonomiyi vurduğu için özellikle ağır darbe aldı.

Asya’daki personel sayısını azaltan diğer büyük bankalar arasında Goldman Sachs ve Morgan Stanley yer alıyor. JPMorgan, çoğu Çin anlaşmalarına odaklanan orta düzey bankacılar olmak üzere yaklaşık 20 yatırım bankacılığı işine son vermişti.

GCM Yatırım Banner

Banka adına konuşan bir yetkili, işten çıkarmaların ve etkilenen ekiplerin sayısı hakkında yorum yapmayı reddederek, “İş ihtiyaçlarımızı düzenli olarak gözden geçiriyoruz. Asya Pasifik’teki az sayıda çalışan etkilendi.” açıklamasını yapmıştı.

Enflasyonun küresel bazda artması, Çin’deki pandemi kısıtlamaları ile birleşince, pek çok şirket operasyonlarını daraltma yolunu seçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın