Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA Kripto Planlarını Düzenleyicilerin Engellediğini Söyledi

Bank of America CEO’su, çok sayıda blockchain patentine sahip olduklarını ancak düzenleyicilerin kendilerini engellediğini ifade etti.
BofA Kripto Planlarını Düzenleyicilerin Engellediğini Söyledi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası dünya çapında genişlerken, bireyler ve büyük şirketler bu dalgaya atlamak istiyor. Bu alandaki düzenleyici eksiklik yeni yatırımların girmesini zor bir hale getiriyor.

Sektöre yönelik girişimlerini artırmak isteyen şirketlerden birisi ise Bank of America olmakta. BofA CEO’su Brian Moynihan, platform genelinde ödeme işi yürüttüklerini ve bunun büyük oranda dijital işlemler olduğunu söyledi.

Moynihan blockchain üzerinde yüzlerce patente sahip olduklarını ifade etti. Müşterilerinin kripto için hesap açmak istediğini belirten BofA CEO’su, bunun düzenleyiciler tarafından engellendiğini söyledi.

BofA CEO’su buradaki sorunu, “Açıkçası izin verilmiyor. Çünkü biz denetleniyoruz ve düzenleyiciler yapamayacağımızı söylediler.” sözleri ile özetledi.

BofA Kriptoya Girmeye İstekli

Mevcut yönetmelik ile kriptoya daha fazla girmelerinin mümkün olmadığını belirten Moynihan, gerçekten meşgul olmalarına izin verilmediğini ifade etti. Moynihan’a göre, BofA’nın araştırma ekibi, düzenleme hazır olduğunda kripto operasyonlarını tanıtmaya çalışıyor ve ticaret tarafında bunu yapabileceğini belirtiyor.

GCM Yatırım Banner

Banka daha önce yaptığı açıklamalar ile kripto piyasasına olan yakın ilgisini gösteriyor. BofA daha önce küresel piyasalar için resesyon uyarısı yaparken, kriptoların hisselerden daha iyi performans göstereceğini tahmin etmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.