Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA CEO’su: Pandemi Teşvikleri ile Müşterilerin Bakiyesi Arttı

Bank of America CEO'su Brian Moynihan hesap sahiplerinin Covid sırasında bakiyelerinde güçlü bir büyüme gördüklerini söyledi. Detaylar haberde...
BofA CEO’su: Pandemi Teşvikleri ile Müşterilerin Bakiyesi Arttı
HABER GİRİŞ

Bank of America CEO’su Brian Moynihan, müşterilerinin Covid sırasında bakiyelerinde güçlü bir büyüme gördüklerini ve pandemi döneminde verilen teşvik paralarını henüz harcamadıklarını söyledi.

İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda konuşan BofA’nın başkanı, pandemiden önce 1.000 ila 2.000 dolar arasında olan müşterilerin geçen ay itibariyle yaklaşık 4.000 dolara sahip olduklarını söyledi. Covid öncesi ortalama 2.000 ila 5.000 doları olan müşterilerin, Nisan ayı itibarıyla ortalama 13.000 doları olduğunu ifade etti.

Moynihan, banka bakiyelerinin geçen Temmuz’dan bu yana aylık olarak arttığını belirterek, insanların teşvikli çek destekli hesaplarını yakın zamanda harcamaya başlamayacağını tahmin ediyor.

Hükümet, işsizlik, kapanan işletmeler ve daha fazlası dahil olmak üzere pandeminin ekonomik etkilerini köreltmeye yardımcı olmak için 2020 ve 2021 boyunca Covid yardım fonları sağladı. Ancak bu teşvikler yüksek enflasyon rakamları sonrası durduruldu.

Müşteriler Varlıklarını Koruyor

Teşviklerin enflasyon ve borsa üzerindeki yıkıcı etkisi, Amerikalıların pandeminin zirvesi sırasında biriktirdikleri tasarrufların hala bozulmamış olup olmadığı ve hala sağlıklı bir şekilde harcama yapıp yapmadıkları hakkında soruları gündeme getirdi.

GCM Yatırım Banner

Moynihan daha önce Nisan ayında tüketicilerin geçtiğimiz Mart ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 13 daha fazla harcama yaptığını söylemişti.

Yine de, bu artan harcama, tüketicilerin dengelerine zarar vermiş gibi görünmüyor. Moynihan müşterilerin bakiyelerindeki paranın arttığını belirterek, “Nisan ayında bakiyeleri Mart ayına göre büyüdü ve Mart ayında geçen yılın ortasına kadar büyüdü” açıklamasında bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın