Yatırım yapmaya başla!

Gökyüzünün Yeni Hakimleri Otonom Uçaklar Kalkışa Hazır!

Sürücüsüz otomobiller, yatlar, otobüsler derken, şimdi ise gökyüzünün devasa kuşlarına sıra geldi. İşte pilotsuz uçuş yapabilen otonom uçaklar;
Gökyüzünün Yeni Hakimleri Otonom Uçaklar Kalkışa Hazır!

Sektörlerde gerçekleşen teknolojik gelişmeler her geçen gün bizleri geleceğe daha da yaklaştırıyor. Geçmişte hayal edemediğimiz ve sadece bilim kurgu filmlerinde rastlayabileceğimiz birçok ürün, günümüzün vazgeçilmez araç gereçleri olarak boy göstermeye devam ediyorlar.

Birkaç yıl öncesine kadar sadece birer söylentiden ibaret olan sürücüsüz araçlar yavaş yavaş hayatımızdaki yerlerini almaya başladılar. Airbus’ın geleceği tamamıyla değiştirmesini umut ettiği uçan taksiler, CityAirbus modellerinden sonra, havayolunun güçlü firmalarından Boeing de pilotsuz otonom uçakları ile bu yolda dev bir adım atıyor!

Pilotsuz Uçaklar 2018’de Havalanacak!

Pilotsuz Uçaklar 2018'de Havalanacak!Deniz ve karayolundan sonra şimdi sıra gökyüzünde! Dünyanın en bilindik uçak üreticilerinden biri olan Boeing, pilotsuz uçakların testlerine 2018 yılında başlayacak. 2025 yılında ise bu otonom uçaklar göklerin yeni hakimleri haline gelecekler. Fakat İsviçre, Zürih merkezli bir finans kuruluşu olan UBS tarafından yapılan araştırmaya göre çıkan sonuçlar oldukça şaşırtıcı.

Pilotsuz Uçaklar Yolcu Sayısını Azaltabilir!

Pilotsuz Uçaklar Yolcu Sayısını Azaltabilir!Sürücüsüz otomobil fikri birçoğumuzu heyecanlandırıyor olsa da pilotsuz uçaklar biraz da olsa insanları korkutuyor. UBS’in 8000 kişi üzerinde yapmış olduğu araştırmaya göre sadece %17’lik bir kısım pilotsuz uçakları tercih edebileceğini, %54’lük kısmın ise asla otonom uçaklara ayak basmayacaklarını belirtiyor. Özellikle de 45 ve 54 yaş aralığındaki kitlenin büyük çoğunluğu bu uçakları tercih etmezken, 25 ila 35 yaş arasındaki yolcuların %30’u pilotsuz uçak fikrine sıcak bakıyor.

Havayolu Şirketleri Yılda 35 Milyar Dolar Tasarruf Edecek!

Havayolu Şirketleri Yılda 35 Milyar Dolar Tasarruf Edecek!Pilotsuz uçak fikrinin ekonomik açıdan ise oldukça karlı bir yatırım olabileceği aktarılıyor. Uzmanlara göre havayolu şirketleri otonom uçaklar sayesinde yılda yaklaşık 35 milyar dolar tasarruf edebilirler. Fakat elbette ki bu durumda diğer bir önemli faktör de havayolunu tercih edecek olan yolcular.

UBS’e göre uçak kazalarının %70 ila %80’i insan kaynaklı hatalardan dolayı gerçekleşiyor. Ancak havayoluyla seyahat eden yolcuların büyük bir çoğunluğu otonom uçak fikrine sıcak bakmıyor. Kazaların insan kaynaklı olduklarını bilmelerine rağmen, seyahat ettikleri aracın insan kontrolünde olması gerektiğine inanıyorlar.

İngiliz Pilotlar Birliği Güvenlik Uzmanı Steve Landells ise yapmış olduğu açıklamada; kokpitte otomasyon teknolojisinin yeni olmadığını, sorun çıkaran otomatik sistemlere pilotların müdahale etmek zorunda olduğu ve bu sistemin genellikle çalışmadığını dile getiriyor. Peki, sizce otonom uçaklarla seyahat etmeye hazır mıyız?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum