Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Boeing Hisselerini Düşük Performans Yorumu Vurdu

Boeing hisseleri, Credit Suisse analistlerinin düşük performans kapsamına almasının ardından piyasa öncesi işlemlerde düşüş gösterdi.
Boeing Hisselerini Düşük Performans Yorumu Vurdu
HABER GİRİŞ

Credit Suisse analistleri, uçak, helikopter, uydu, telekomünikasyon ekipmanları ve füze gibi ürünleri üreten ABD’li havacılık şirketi The Boeing Company hakkında aldığı kararı açıkladı. Analistler, şirket hisselerini “düşük performanslı” olarak değerlendirerek bu yönde not verdi.

Şirketin Çin’e uçak satma konusunda zorluk yaşamaya devam edeceği belirtilirken, bu durumun hisseler üzerinde de olumsuz etki yaratacağı yorumlandı.

Hisse senedinin tarihsel olarak siparişlerden etkilendiği gerçeğinin göz önünde bulundurulması gerektiğini ifade eden analistler, zorlu bir dönemin kaçınılmaz olduğuna dikkat çekti.

Bazılarının böyle bir senaryoda pazar ihtiyaçlarının öncelik kazanabileceğini savunduğu, Airbus’a olan güvenin artmasıyla birlikte zorlu şartların kısmen hafifleyebileceği ifade edildi.

Boeing Hisseleri Açılış Öncesi İşlemlerde Düşüş Gösterdi

Boeing Hisseleri Açılış Öncesi İşlemlerde Düşüş Gösterdi
Kaynak: MarketWatch

Boeing’in New York Borsası’nda BA koduyla işlem gören hisseleri, söz konusu değerlendirmenin ardından piyasa öncesi işlemlerde yüzde 0,6 civarında düşüş gösterdi. Hisseler Salı günü 131,57 dolardan kapandı. Çarşamba gün ise açılışın hemen öncesinde 131 dolar altına geriledi.

GCM Yatırım Banner

Dünkü işlemlerde 129,51 – 135,36 arasında hareket etti. Yıllık dönemde ise en yüksek fiyatı 233,94 dolar olarak kaydeden şirket hisseleri, yatırımcısına yüzde 42 oranında kayıp yaşattı.

98 dolar hedef fiyat koyan Credit Suisse analistlerinin tahminlerinin piyasa beklentilerinin oldukça altında olduğuna dikkat çekiliyor.

Goldman Sachs analistleri Boeing’in yıl sonu hedefi olan 400 uçak siparişini ulaşabileceğini düşünüyor. Yatırımcılar ise gelen yorumları değerlendirmeye devam ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.