Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Boeing Hisseleri Zayıf 3. Çeyrek Kazancıyla 1 Ayın Düşüğünde

Boeing hisseleri, beklentilerin altında kalan kazanç bilançosuyla negatif seyretti.
Boeing Hisseleri Zayıf 3. Çeyrek Kazancıyla 1 Ayın Düşüğünde
Son Güncelleme: 
Yorum

İkinci çeyrekte sürpriz şekilde kâra geçen Boeing, üçüncü çeyrekte hayal kırıklığı yarattı. Hisse başına 20 sent yönündeki kayıp beklentisine kıyasla 60 sent zarar bildiren Boeing, geliriyle de tahminlerin altında kaldı.

Bununla birlikte Amerikan havacılık devi beklenenden daha iyi serbest nakit akışı bildirdi. Yine de hisseler bugünkü seansta satıcılı seyretti. Dün en son 209,81 dolarda işlem gören hisseler, bugünkü seansa 212,85 dolarla başladı.

Ancak açılışın ardından gerileyerek negatif bölgeye geçti.
Boeing Hisse Düşük Seyir
KAYNAK: MarketWatch

TSİ 17.35’te yüzde gün içi hareket aralığı 207,37 – 212,90 dolar oldu. Gün içi düşük seviye Boeing hisseleri için bir ayın düşüğü oldu.

Son veriler ışığında BA kodlu hisse senetleri 5 günde yüzde 3 değer kaybı yaşarken bir ayda yüzde 7 düşüş oldu. Yıl başından bu yana da yüzde 2 ile negatif performans gösterirken bir yılda yüzde 41 değer kazandı.

Kazanç bilançosuna göre Boeing Başkanı ve CEO’su David Calhoun şöyle dedi: “Operasyonlarımızda istikrarı teşvik ediyoruz, geleceğimize yatırım yapıyoruz ve ekiplerimizi pazar iyileşirken müşterilerimize teslimat yapacak şekilde konumlandırıyoruz” dedi.

Ticari pazar talebinin, geniş tabanlı aşı dağıtımı ve açılmaya başlayan sınır protokolleri ile güç kazanmaya devam ettiğini belirterek; “ileriye dönük olarak, tedarik zinciri kapasitesi ve küresel ticaret, sektörümüzün ve daha geniş ekonominin toparlanmasının temel itici güçleri olacaktır” ifadelerini ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu