Yatırım yapmaya başla!

Boeing, 737 Max Kazalarında Ölen Kurbanların Ailelerine Ödeme Yapmaya Başlıyor

Boing, 737 MAX kazasında hayatını kaybeden kurbanların ailelerine tazminat ödemeye başlayacağını açıkladı. İşte detaylar;
Boeing, 737 Max Kazalarında Ölen Kurbanların Ailelerine Ödeme Yapmaya Başlıyor

Boeing Pazartesi günkü açıklamasında, iki 737 Max kazasında hayatını kaybeden 300’den fazla kurbanın ailesine 50 milyon dolarlık finansal yardım yardım sağlamaya başlayacağını bildirdi.

Temmuz ayında, trajedilerden etkilenenlerin aile ve toplum ihtiyaçlarını ele almak için ayrılan fonun 100 milyon dolarlık taahhüdün yarısı olduğu açıklanmış şirket fonun diğer yarısının etkilenen topluluklarda eğitim ve ekonomik güçlenmeyi destekleyeceğini söylemişti.

Paranın sadece birkaç ay arayla düşen iki Boeing uçağında hayatını kaybeden 346 kişinin ailesine 144.500 dolarlık yardım sağlayacağı belirtildi.

Boeing, 737 Max Kazasında Ölen Kurbanların Ailelerine 144.500 Dolar Ödeyecek İlgili haberlerde Boeing’in Temmuz’da avukat Kenneth Feinberg ve meslektaşı Camille Biros‘u, paranın yas tutan ailelere nasıl dağıtılacağını belirleyen bir formül bulmaları için görevlendirdiği hatırlatıldı. Şirket CEO’su Dennis Muilenburg, fonun açılışının etkilenen ailelere yardım etme çabalarında önemli bir adım olduğunu söyleyerek, son 737 MAX trajedilerinin tüm firmayı derinden etkilediğini vurgulamıştı.

Mart ayındaki Etiyopya kazasından etkilenen onlarca aileyi temsil eden Bob Clifford ise bu ayın başlarındaki bir açıklamasında Boeing’in tazminat teklifinin samimiyetsiz ve belirsiz olduğunu söylemişti.

Boeing, 737 Max Kazasında Ölen Kurbanların Aile Tazminat Samimiyetsiz Clifford, Boeing’in ailelere gerçek bir destek vermek istiyorsa, ailelere yapılan ödemeleri hızlandırmak için Etiyopya Havayolları’nın sigorta ortaklarıyla birlikte çalışması gerektiğini öne sürmüş ve firmanın bunun yerine işi zorlaştırdığını dile getirmişti.

Etiyopya kazasında ölen Samya Stumo’nun babasu Michael Stumo, Temmuz ayında Kongre’ye Boeing’in ailelerin ihtiyaçlarının neler olduğunu tartışmak için ailelere asla ulaşmadıklarını söylemişti. Aynı ay firmadan yapılan açıklamada ise fonu kabul edenlerin şirkete karşı yasal işlem yapma hakkından vazgeçmeleri gerekmeyeceğini kaydedilmişti.

Sonuçta Boeing’in 737 Max jeti Mart ayında, Etiyopya’dan kalkıştan kısa bir süre sonra düşerek uçaktaki 157 kişinin tamamının ölümüne yol açmıştı. Bu kaza Ekim 2018’de düşen 737 MAX kazasından beş ay sonra gelmişti ki gemideki 189 kişinin tamamı hayatını kaybetmişti. Nihayetinde firma halihazırda 737 Max ile ilgili birçok dava ve federal soruşturma ile karşı karşıya. Ayrıca Boeing’in en çok satan modeli olan 737 MAX’ın ne zaman temize çıkıp yeniden uçacağı belli değil.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum