Yatırım yapmaya başla!

LCD Panel Tedarikçisi BOE, OLED Üretimini 2020’de İkiye Katlayacak

Akıllı telefonlar için panel üreten başlıca firmalar arasında yer alan BOE, 2020’de OLED üretimine ağırlık verecek.
LCD Panel Tedarikçisi BOE, OLED Üretimini 2020’de İkiye Katlayacak

Akıllı telefon üreticileri kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda piyasaya birbirinden iddialı modeller sunuyor. Bu telefonların pek çok parçasının tedariki için farklı firmalardan destek alınıyor. Ekran tedariki sağlayan başlıca şirketler arasında BOE geliyor. Çinli ekran üreticisi dünyanın en büyük LCD panel tedarikçisi olarak biliniyor. Günümüzde LCD ekran ile sunulan akıllı telefonların büyük bölümünde BOE imzası olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak son yıllarda akıllı telefon üreticileri yeni modellerinde OLED ekranlara daha fazla ağırlık vermeye başladı. Bu ekranlara olan ilginin artması LCD panellere olan talebi azalttı ve fiyatlarının düşmesine neden oldu. BOE değişen talepler doğrultusunda 2020 yılında OLED üretimine ağırlık vermeyi planlıyor.

BOE, OLED’e Ağırlık Verecek

BOE, OLED’e Ağırlık Verecek

OLED ekran panellerinin üst ve orta seviye akıllı telefon modellerinde daha fazla kullanılması, tedarikçilerin stratejilerinde de değişiklik yapmasına neden oluyor. BOE bu çerçevede 2020 yılı içerisinde OLED ekran üretimini yüzde 200’ün üzerinde artırmayı planlıyor. Şirketin kısa zaman önce Çin’deki üç OLED üretim hattının büyük yatırımlar yaptığı biliniyor.

Şirketin yapacağı yatırımlar ile birlikte aylık 48 bin adet OLED üretme kapasitesine ulaşacağı tahmin ediliyor. BOE yetkilileri 2020 yılı içerisinde yıllık üretim kapasitesinin ise 70 milyona ulaşacağını söylüyor. Bu rakamın 20 milyonunu esnek OLED ekranlar oluşturacak. Çinli ekran üreticisinin yapacağı bu yatırımlar ile beraber pazardaki payını da yüzde 18’e çıkaracağı belirtiliyor.

BOE’nin en büyük müşterileri arasında Apple Huawei, Oppo ve Vivo gibi akıllı telefon devleri bulunuyor. Apple’ın bu yıl tanıtacağı iPhone 12 modellerinde de BOE’nin üreteceği OLED ekranlara yer verebileceği belirtiliyor. Şirket halihazırda iPad ve MacBook ürünlerine LCD panel desteği sağlıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum