Yatırım yapmaya başla!

BOE’nin Ürettiği OLED Ekranlar Samsung’un Beklentilerini Karşılamadı

Samsung’un Galaxy S21 için düşündüğü BOE imzalı OLED paneller beklentileri karşılamıyor.
BOE’nin Ürettiği OLED Ekranlar Samsung’un Beklentilerini Karşılamadı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, her yıl piyasaya sürdüğü akıllı telefon modelleri ile sektöre yön veren üreticiler arasında yer alıyor. Şirket akıllı telefon pazarının en büyük tedarikçisi konumunda. Her yıl tanıtılan modeller kendisinden önceki telefonlara göre çok daha üstün özelliklere sahip olmakta.

Samsung akıllı telefon üretiminin yanı sıra cihazların ekranlarını da kendisi üretiyor. Dünyanın önde gelen panel üreticilerinden biri olan şirket, akıllı telefonlarında da kendi ürünlerini kullanmakta. Samsung aynı zamanda Apple gibi başka şirketlere de OLED ekran tedarik ediyor. Ancak telefonların üretim maliyetlerini düşürmek adına Samsung farklı üreticiler ile görüşmeler gerçekleştiriyor.

Geçtiğimiz günlerde Çin merkezli ekran üreticisi BOE ile Samsung’un arasında OLED ekran tedariki üzerinde anlaşma yapacağı gündeme gelmişti. Ancak yapılan testler sonrası bu anlaşmanın gerçekleşmesi zor görünüyor.

BOE’nin OLED Ekranları Testi Geçemedi

BOE’nin OLED Ekranları Testi Geçemedi

Çin merkezli ekran üreticisi BOE bugüne kadar ağırlıklı olarak LCD paneller üretti. Yeni nesil akıllı telefon modellerinde OLED ekranların kullanımının artması ile beraber şirket bu alana yönelik yatırımlar yapmaya başladı. Üretilen ekranlar Samsung ekibi tarafından teste tutuldu. Yetkililer BOE tarafından üretilen OLED panellerin Samsung’un beklentilerini karşılamadığını belirtiyor.

Bu da Samsung’un farklı tedarikçiler yerine telefonlarında yine kendi OLED ekranlarını kullanma olasılığını güçlendiriyor. Teknoloji devi halihazırda dünyanın en büyük ekran üreticisi konumunda. BOE’nin panellerinin daha ucuz olması Samsung’u farklı bir alternatife yönlendirmişti. Ancak şirket yeni nesil amiral gemilerinde ekran kalitesinden ödün vermek istemeyecektir.

BOE’nin Oppo ve Huawei gibi Çin’li markalar ile çalıştığı biliniyor. Daha önce Apple’ın da BOE’den OLED ekran alacabileceği gündeme gelmişti. Samsung önümüzdeki yıl Galaxy S21 serisini tanıtacak. Şirketin bu telefonların üretim maliyetlerini düşürmek adına yeni adımlar atıp atmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum