Yatırım yapmaya başla!

BNY Mellon Evden Çalışma Yasağı Kararından U Dönüşü Yaptı!

BNY Mellon, çalışanlarından ve çeşitlilik savunucularından gördüğü tepkinin ardından 50 bin küresel personelinin evde çalışmasını yasaklama kararını rafa kaldırdığını duyurdu. Detaylar aşağıda;
BNY Mellon Evden Çalışma Yasağı Kararından U Dönüşü Yaptı!

2007’de The Bank of New York ve Mellon Financial Corporation’ın birleşmesi ile kurulan BNY Mellon, çalışanlarından ve çeşitlilik savunucularından gördüğü tepkinin ardından 50 bin küresel personelinin evde çalışmasını yasaklama kararını rafa kaldırdı.

BNY Mellon CEO’su Charles Scharf, 6 Mart’ta tüm personele gönderilen bir açıklamada; “Uzaktan çalışma düzenlemelerinde herhangi bir değişiklik uygulanması konusunda acil bir durdurmaya karar verdik. Fiziksel olarak birlikte çalışmak için mümkün olduğunca çok insanın olmasının son derece yararlı olduğuna inanırken, değişikliklerin kişisel yaşamları birçok yönden etkileyebileceğinin farkındayız.” dedi.

U dönüşü Financial News’in Pazartesi günü personele kaçınılmaz koşullar dışında, tam zamanlı bir şekilde masalarında olmalarının beklendiği yönünde açıklama yaptığı haberlerinin ardından geldi.

BNY Mellon Gelen Tepkiler Nedeniyle Uzaktan Çalışma Planını Rafa Kaldırdı BNY Mellon’un bu hareketi özellikle de çalışan ebeveynler başta gelmek üzere esnek çalışmaya güvenen tüm personeli cezalandıracak geri kalmış bir hamle olarak eleştirilmişti. Neyse ki firmaların kadın ve erkek çalışanlar arasındaki eşitsizlikleri kapatmaya çalıştığı şu günlerde savunucular ve insan kaynakları uzmanları, değişikliğin BNY Mellon’un kadın çalışanlarına orantısız bir şekilde zarar vereceğini vurgulama hususunda erken davranmışlardı.

Liberal Demokratların lideri Jo Swinson da orijinal makaleye işaret ederek Twitter’dan; “BNY Mellon’a 2019 yılında olduğumuzu söylemek için faks göndermek istiyorum ya da belki bir posta güvercini” yorumunu yapmıştı.

BNY MELLON Evden Çalışma Yasağı Karar Değişikliği Scharf da notunda önümüzdeki birkaç ay boyunca yaklaşımlarını yeniden gözden geçirmek, başarmak istediklerine açıklık getirmek ve BNY Mellon’daki tüm çalışanlar için adil bir şekilde hareket etmek için çalışacaklarını belirtti.

“Tutarlı ilkeler ve adil bir süreç oluşturmak için çalışırken, 2018 Kasım ortalarında yürürlükteki uygulamalara geri dönme seçeneğiniz var.” ifadeleriyle de notunu tamamladı. İlgili haberde asıl hareketin göreve 2017’de atanan Scharf’ın bankayı elden geçirme planının parçası olduğu hatırlatıldı. Jamie Dimon ile yakın çalışan eski bir JP Morgan yöneticisi olan Scharf, süreçleri otomatikleştirmek, çalışan sayısını azaltmak ve bürokrasiyi azaltmak için harekete geçmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum