Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BNB Sonrası Hedefte O mu Var? Terör Örgütleri O Altcoini Kullanıyor!

Son dönemde ABD Adalet Bakanlığı'nın Binance'i hedeflemesinin ardından, bir terörizm ve kripto raporu sıradaki hedefin Tron olabileceğine dair şüpheleri artırdı...
BNB Sonrası Hedefte O mu Var? Terör Örgütleri O Altcoini Kullanıyor!
HABER GİRİŞ

Akıllı sözleşme özelliklerine sahip bir blok zinciri ekosisteminin tokenı olan Tron (TRX), terörizm finansmanı için kullanılan kripto para birimi olarak tanımlandı! Reuters’in son raporu, terör örgütleri arasında 2021 yılından bu yana Tron’a olan ilginin artış gösterdiğini ortaya koydu.

Tron, Terör Finansmanında Bitcoin’i Geride Bıraktı

Rapora göre İsrail’in İran destekli bir militan grubun finansmanına karşı verdiği mücadelede yeni bir cephe belirlendi. İsrail güvenlik servisleri, popüler altcoin Tron’u terör örgütleriyle bağlantılı kripto transferleri yapmak için kullanılan bir dijital varlık olarak tanımladı.

Üzerindeki işlemlerin Bitcoin’e (BTC) kıyasla daha hızlı ve daha ucuz olduğu bilinen TRX, İsrail, ABD ve diğer ülkelerin blok zinciri soruşturma uzmanlarından oluşan yedi mali suç uzmanı tarafından terör örgütlerinin kripto transferleriyle ilişkilendirildi.

Raporda, kripto varlığın İran destekli Hamas ve Hizbullah gibi oluşumlar tarafından son dönemde çok daha fazla tercih edilmeye başlandığı ifade edildi.

Reuters, 2021 yılından itibaren İsrail güvenlik servisleri tarafından gerçekleştirilen kripto ele geçirme olaylarını analiz etti. Bu analizlerde, Tron cüzdanlarında keskin bir artış ve Bitcoin cüzdan ele geçirme vakalarında bir düşüş olduğu, bunun da terör finansmanında yeni bir eğilimin ortaya çıktığını yansıttığını belirtti.

GCM Yatırım Banner

İsrail Ulusal Terör Finansmanıyla Mücadele Bürosu (NBCTF), Temmuz 2021 ile Ekim 2023 tarihleri arasında 143 Tron cüzdanını dondurdu.

Reuters, bu cüzdanların terör örgütleriyle bağlantılı olduğuna veya “ağır terör suçları” için kullanıldığına inanıyor.

TRON Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Tron fiyatı, bu haberler etrafında haber yazımı itibarıyla 0,1044 dolar civarında işlem görüyor. piyasa değeriyle en büyük 10. kripto varlık, geçen ay yatırımcılarına yaklaşık yüzde 12 oranında kazanç sağladı. Tron fiyatı geçen hafta ise büyük ölçüde değişmedi.

Reuters’in geçmiş dönemde Binance ve eski CEO’su CZ aleyhinde yapmış olduğu haberlerin ardından, bu kez Tron hakkında bu tür bir rapora yer vermesi kripto piyasası katılımcılarının dikkatini çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın