Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BNB Satış Baskısına İşaret Eden Verilerin Üstesinden Gelir mi?

Piyasa değeriyle en büyük dördüncü kripto para Binance Coin için gelen son veriler kafa karıştırıcı! BNB fiyatı nasıl etkilenebilir? Detaylar haberde;
BNB Satış Baskısına İşaret Eden Verilerin Üstesinden Gelir mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Binance Coin’in (BNB) son dönemdeki fiyat performansı, diğer kripto para birimlerinin çoğuna benzer biçimde alıcıların lehine oldu. Kripto analiz platformu Santiment’ten gelen son veriler ise altcoinin mevcut durumuna dair yeni şeyler anlatıyor olabilir.

BNB için aşırı değerlendiğini ortaya koyan verilerin yanı sıra göstergelerin aşırı alım konumunda olduğunu vurgulaması dikkatleri çekiyor. Bunun yanı sıra, metriklerin çoğu aşağı yönlü bir hareket uyarısı veriyor.

Peki, BNB bu faktörlere bağlı olarak satış baskısında artışa tanık olabilir mi?

Santiment’in Verileri Dikkat Çekiyor

Binance Coin’in son zamanlardaki performansı, diğer kripto varlıkların çoğu gibi alıcıların lehine oldu. Ancak Santiment’in verileri, BNB’nin MVRV Z-Skoruna göre aşırı değerlendiğini ortaya çıkardı. Metrik, kısa ve uzun vadeli getirilere dayalı olarak aşırı değerli ve düşük değerli varlıkları tanımlamakta.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @santimentfeed

Ayrıca CryptoQuant’a göre BNB’nin göreceli güç endeksi (RSI) aşırı alım konumunda. RSI, BNB’nin MVRV Z-Skoru ile birleştiğinde, satış baskısında bir artışa tanık olacağımızı ve bunun da fiyatların düşmesine yol açacağını ileri sürüyor.

GCM Yatırım Banner

Haber yazımı esnasında, BNB haftalık yüzde 1.5’un üzerinde kazanç kaydetti ve 45.6 milyar doları aşan piyasa değeriyle 289 dolardan işlem görüyor.

Senaryo Ne Olabilir?

Yukarıda belirtilen ölçütlerin dışında, diğerlerinden birkaçı da BNB için pek iyimser görünmüyor. Örneğin, BNB’nin günlük aktif adresleri geçen haftaya göre düşüş kaydetti ve bu olumsuz bir sinyal olarak göze çarpıyor.

Ayrıca, BNB’nin dolaşım hızı da keskin bir şekilde düştü. Bunun yanında tokenın fiyat oynaklığı önemli ölçüde arttı. Tüm bunlar, fiyatların düşme ihtimalini daha da artırıyor gibi görünüyor.

İyimser olarak not düşülmesi gerekenler de var. Bir düşüş eğilimi olasılığına rağmen, BNB, son birkaç gün boyunca sosyal hacmi sürekli olarak arttığı için piyasada popülerliğini korumayı başardı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

BNB Olasılıkların Üstesinden Gelebilir mi?

Piyasa göstergelerinin çoğu satıcıları desteklediği için BNB’nin günlük tablosu da düşüş eğilimi gösterdi. Para akışı endeksi (MFI) bir düşüş kaydetti ve fiyat düşüşlerine neden olabilecek nötr işarete doğru ilerliyordu.

Chaikin money flow (CMF) nötr pozisyonun üzerinde olmasına rağmen, aynı zamanda biraz aşağı indi ve önümüzdeki günlerde düşüş trendi olasılığını daha da artırdı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Bununla birlikte, üstel hareketli ortalama (EMA) şeridi; 20 günlük EMA, 55 günlük EMA’nın üzerinde olduğu için boğaların piyasaya liderlik ettiğini gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın