Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BNB Boğaları Hangi Seviyeyi Hedefledi? Binance Coin’de Son Durum

Piyasa değeriyle en büyük 4. kripto para birimi konumundaki Binance Coin yükselmeye devam ediyor. Yükseliş nereye kadar devam edebilir? Detaylar haberde;
BNB Boğaları Hangi Seviyeyi Hedefledi? Binance Coin’de Son Durum
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çoğu kripto para biriminin yükseliş içinde olduğu hafta başlangıcında Binance Coin (BNB) de değerini yükseltmeye devam etti. Haftalık kazancı yüzde 15’e yaklaşan altcoinde yükselişin kalıcı olup olmayacağı ve fiyatın hangi seviyeyi hedeflediği merak ediliyor.

Son 24 saat içinde yüzde 5 yükselişle piyasa değerini 44,637,715,242 dolara yükselten BNB’nin güncel durumuna dair dikkat çekenler şöyle sıralanıyor:

  • Son 24 saat içinde yüzde 6’nın üzerinde artmasıyla BNB fiyatı şu sıralar 278 dolar civarında işlem görüyor.
  • Göreceli güç endeksi (RSI) 40 noktasının üzerinde olduğundan güçlü bir satın alma baskısı olduğu görülüyor.
  • Boğalar için bir sonraki hedef, kilit direnç seviyesi olan 280.42 dolar.

BNB Fiyatında Son Durum

BNB gün içinde artan bir trend içinde. Fiyat istikrarlı bir şekilde artıyor ve yaklaşık yüzde 6.4’lük etkileyici bir getiri ile 278 dolar civarında işlem görüyor.

BNB/USD için en güçlü destek olan 260.86 dolar seviyesinin üzerindeki dünkü yükselişe ek olarak, piyasa bugün umut verici yükseliş göstergeleriyle açıldı ve dünkü olağanüstü ivmesini sürdürdü.

Bir günlük fiyat analizi, kripto varlığın bir yükseliş işareti olan daha yüksek tepeler ve daha yüksek dipler oluşturduğunu ortaya koyuyor. Boğaların yakın gelecekte uzun süreli bir yukarı hareket için baskı kurmaya başladığını belirtmekte yarar var.

GCM Yatırım Banner

Fiyat 277.88 dolar seviyesine ulaştığı için Binance Coin alıcıları için daha fazla kar yolda görünüyor. Ayrıca, alıcılar ısrarla çaba sarf ettikleri için yeniden canlanma şansı yakın görünüyor. Bunun yanı sıra günlük fiyat tablosunun hareketli ortalama (MA) değeri 258.3 dolarda.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Teknik göstergeler de yakın vadede BNB/USD için güçlü bir yükseliş görünümüne işaret ediyor. Göreceli güç endeksi (RSI) şu anda 40 seviyesinin üzerinde hareket ediyor ve bu da piyasada güçlü bir alım baskısı olduğunu gösteriyor.

Ayrıca, hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD) şu anda pozitif bölgede, bu da BNB/USD için yükseliş görünümünün bir başka göstergesi. Bollinger Bantları da genişliyor ve artan volatiliteye işaret ediyor.

Saatlik fiyat tablosuna bakıldığında, BNB/USD güçlü bir yükseliş trendinde işlem görüyor. Boğalar 277.88 direnç seviyesini kırmada başarılı olursa, BNB/USD yakın gelecekte 280.42 doların üzerine çıkabilir.

BNB/USD çifti için RSI şu anda aşırı alım bölgesinde, bu da bazı tüccarların daha yüksek seviyelerde kar elde edebileceğini gösteriyor.

Fiyat Ne Tarafa Gidebilir?

Sonuç olarak; BNB/USD için genel duyarlılık yükselişini sürdürüyor. Şu anda, fiyat güçlü bir dirençle karşı karşıya ve boğalar aşırı gerilmiş gibi görünüyor, ancak boğalar ilerlemeye devam ederse bir sonraki direnç seviyesi 300 dolar seviyesinde yer alıyor.

Diğer yandan, 280 doların üzerinde bir yükseliş kırılması, fiyatın 260 dolar seviyesine geri dönmesine neden olabilir. Şu anda, fiyatın yükseliş atağı yapmadan önce bir süre 270 ila 280 dolar aralığında işlem görmesi beklenebilir.

Yatırımcılar, potansiyel fiyat geri çekilmelerinden veya yukarı yönlü hareketlerden yararlanmak için kilit destek ve direnç seviyelerine dikkat etmelidir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın