Yatırım yapmaya başla!

BMW’nin CEO’luk Görevinden Ayrılan Markus Duesmann “Audi Patronluğuna Çağrıldı”

BMW'nin başarılı CEO'su 30 Eylül'den itibaren Audi'nin patronluk görevine getiriliyor.
BMW’nin CEO’luk Görevinden Ayrılan Markus Duesmann “Audi Patronluğuna Çağrıldı”

BMW’nin başarılı yöneticisi, Audi ile anlaşarak dört halkanın geliştirilmesinde rol alacak. Şirketler arası bu gibi yönetici transferlerini çok duyarız. Sadece bu en üst konumdakiler için geçerli bir durum değil. Bir tasarım patronu da başka bir şirket tarafından çağrılabilir. Hatta dalında kendini ispatlamış ve bulunduğu markada yenilikler getirmiş mühendis de!

İki Alman firma arasında gerçekleşen transfer, Audi’nin CEO’su VW yönetim kurulu üyesi Rupert Stadler‘in adınının Diesgate skandalına karışması ardından istifaya zorlanmasından dolayı. Haziran ayından beri tutuklu bulunan Stadler yerine en uygunun Duesmann olduğu kararı alınmış. İşte detaylar;

Duesmann ay sonundan itibaren Audi’nin motor geliştirme ve satın alma sorumlusu olacak.

VW’nin, dizel skandalından kurtulmaya devam ettiği için sıkıntısız temiz motorlarda uzmanlığı olan birini aradığı bildirildi. Audi’nin eski genel müdür ve VW yönetim kurulu üyesi Rupert Stadler, dizel emisyon skandalı soruşturmaları sırasında tutuklandıktan sonra Haziran 2018’de geçici olarak istifaya zorlandı ve markanın eski satış şefi arabanın yeni genel müdürü olarak geçici olarak ilan edildi.

İşin ilginç tarafı kaynağımıza göre Audi, geçtiğimiz senenin Temmuz ayından beri Duesmann’ı BMW’den çıkarmaya uğraşmış. Bu da akla Stadler’e bir komplo mu kuruldu sorusunu getiriyor. Yeni Audi patronu 30 Eylül 2019 tarihine kadar görevine devam ettikten sonra yeni şirketindeki işleri devralacak.

Görevine daha erken gelmesi planlansa da Audi ile BMW arasında bazı sözleşme maddeleri arasında bir sıkıntı yaşandığı söylendi. Sürecin başlangıcından bu zamana kadar sorunlu olan maddelerin kabulüne çalışılmış.

Rupert Standler gibi yakın zamanda Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakının başındaki isim olan Carlos Ghosn’da usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle görevinden alınarak hapse yollanmıştı. Her ne kadar komplo kurulduğunu iddia etse de mahkemeden kesin bir sonuç çıkmadı. Farklı gelişmeler oldukça sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum