Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BMW Zamanın En İyi Spor Arabasını Tekrar Hayata Geçiriyor!

BMW'nin 1989 yılında üretime aldığı ancak 1999 yılında sonlandırdığı muhteşem spor arabası tekrar canlandırılıyor. Bakalım BMW'nin yeni serisi neymiş?
BMW Zamanın En İyi Spor Arabasını Tekrar Hayata Geçiriyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son yıllarda kamuflajlı fotoğraflarını görüp, bir türlü açığa çıkmayan bir BMW modeli vardı. Bu model 8 Serisi olarak tahmin edilsede kesinleşen bir bilgiye ulaşılmamıştı. Şimdi, BMW’den gelen açıklama ile 8 Serilerinin çıkışı kesinleşti. Aslında 8 Serisi yeniden can buldu desek daha doğru olur. Çünkü, BMW’nin bu serisini ilk olarak 1989 yılında üretildi. Eski ve yeni model arabalar içerisinde geçen 6 Serisinin sonlandırılmasından sonra 8 ile devam edilmişti.

BMW o yıllarda hedeflerini oldukça yüksek tutarak, bir modelinin efsane olabilecek şekilde üretilmesine karar verdi. 6 Serilerinde yaşadığı kaybı, 8 Serileri ile kapatma yoluna gitmişti. İşin aslı, 2015 yılında üretime alınan BMW i8 modelini, 8 Serileri yerine çıktığını zannetmiştim. Şimdi görüyoruz ki zamanın V8-V12 canavarları dünyanın en hızlı spor araba modellerine meydan okumaya geliyor.

Yeni BMW 8 Serisi Coupe ve Cabriolet Olarak Çıkış Yapacak!

Yeni BMW 8 Serisi Coupe ve Cabrio Olarak Çıkış Yapacak!Bu zamana kadar BMW 8 Serisi adına yayınlanan bir çok resim görmüştük. BMW’nin paylaşmış olduğu ilk fotoğrafta genel hatlarına dair ufak ipuçları verilmiş oldu. Profil kısmından yayınlanan fotoğrafda burun ve kuyruk kısmının nasıl olacağı belli oluyor.

Tahminime göre yeni 8 Serisinin boyunun 4.5 m civarlarında olmasını bekliyorum. Diğer yandan 7 Serisinden alacağı çok şey olduğu gibi ekstralarla daha lüks olması bekleniyor.

BMW 8 Serisinin Tüm Modellerden Daha Lüks ve Hibrid Motorlu Olarak Çıkabileceğini Bildirdi

BMW 8 Serisinin Tüm Modellerden Daha Lüks ve Hibrid Motorlu Olarak Çıkabileceğini BildirdiNe kadar lüks olacağını BMW Ceo’su Harald Krüger‘in yaptığı açıklamadan daha iyi anlıyoruz. Harald “BMW 8 Serisi coupe, bizim lüks ve spor coupe geleneğimizle üretilerek ürün gamımızın en özel parçalarından biri haline getirildi.

GCM Yatırım Banner

İlk adımda sunacağımız 8 Serisi coupe lük sınıftaki liderlik yarışında iddialı olacak. Size bugün burda çok rahatlıkla söyleyebilirim ki bu otomobil gerçek bir lüks coupe.” dedi. BMW 8 hakkında diğer bir konuda, hangi motorla çıkış yapacağı? Duyumlaramıza göre BMW, i8’in motorunu veya daha hacimli bir hibrid geliştirdiği söylentileri dolaşıyor.

İlginizi Çekebilir :

2019 Yeni BMW 1 Serisinin İlk Görüntüleri Çıktı!
2019 Yeni BMW 1 Serisinin İlk Görüntüleri Çıktı!

BMW’nin lüks coupe atağı oldukça akıllıca olup, Gran Coupe sınıfının lideri olabileceğine inanıyorum. Çünkü 8 Serisi için yapılan yatırımlar ve 19 yıl aradan sonra projenin tekrar hayata geçirilmiş olması BMW‘nin ağır topunun çok iyi hazırlandığına işaret ediyor. 2018 yılı için planlanan 8 Serisinin en net şekli 26 Mayıs günü yapılacak olan tanıtımıyla açıklığa kavuşacaktır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.