Yatırım yapmaya başla!

2018 BMW Z4 Konsept Kışkırtıcı Kasa Yapısıyla Tanıtıldı!

BMW'nin Supra ile ortak gelişime tabi tuttuğu Z4 modelinin konsept tanıtımı gerçekleşti. İşte detaylar...
2018 BMW Z4 Konsept Kışkırtıcı Kasa Yapısıyla Tanıtıldı!

BMW’nin spor arabalar konusundaki tecrübesi ve grafiklerinin tartışılmaz olduğunu bir kez daha görüyoruz. Z4’ün bu tipdeki yapısını 1995 yılında yollara çıkartılan Z3‘de görmüştük. Spor araba klasmanında iki kişilik coupe ve cabrio olarak çıkış yapan Z3 2002 yılında Z4 ile devir teslimi olmuştu. Z3’ün bitirilip yeni Z4’ün gelmesiyle roadster havalarında da göze hitap operasyonları başlamıştı. 2009 yılında ikinci nesillerde üretime alınsa da yine o istenen  efekt  sağlanamamıştı. Şu anda görüyoruz ki BMW, 8 Serisinde benimsediği grafikleri altında gelen modellere de vermeye çalışıyor. Amerika etkinliğinde gösterime çıkan konsept Z4, aynı zamanda markanın spesifik yüzünü de ortaya koyuyor.

BMW Z4’e neler yapıldığına baktığımızda; oluşturulan grafikler çıkış modeline dair büyük ip uçları veriyor.

Toyota’nın Supra modeli ile beraber geliştirilen yeni Z4, büyük böbrek ızgarası ve derin hava kanallı tamponu şaşırtıcı, bir o kadar da agresif duruyor.

Z4’ün far yapısı genişleyen çamurluklara uyumlu olmasının yanında, araca sinirli bir bakış vermiş.

Bazı parçalarda karbon fibere başvurulmuş. Sivri burun ve düz bir hat üzerine yapılan profil kısmı 20″
Michelin Pilot Sport Cup 2 lastiklerle tamamlanmış.

Arka kısma geçtiğimizde yine etkileyici bir tasarım karşılıyor. Takla barlarından itibaren düz bir zeminde gelen bagaj yapısı, alt kısımda şişkinleşen tamponla buluşuyor.

Arka far yapısına baktığımızda Led’li, ince ve aracın asıl vurgulayıcı kısmı burası diyebiliriz.

Yeni Z4’ün kokpiti dış yapısına göre biraz daha sade düşünülmüş. Orta konsol yapısı alüminyum ağırlıklı olurken, Alkantranın hakimiyeti gözlerden kaçmıyor.

Direksiyonu fazlasıyla derinliğe sahip ancak konsept olduğu için! Ayrıca değişim ile birlikte dijital öğelere daha fazla yer verilmiş.

Multimedya ekranın ve TFT tam boy gösterge panelinin modern havası böyle çıktığı sürece bu kısımdan bile etkilenerek alacak insanlar olacaktır!

Motor kısmında bilgi vermeyen BMW, bizleri tahmine zorluyor. O zaman nasıl bir ünite koyacakları yönünde bizim tahminimiz, dört ve altı silindir turbo motorlar olacaktır. İkinci öngörümüz de en azından bir seçenekte hibrid olacağı yönünde.

Dünyaya karizmatik duruşuyla merhaba diyen Z4, 6 Serisinden alınan bazı grafiklerle daha küçük yapıda bir araya getirilmiş. Önceki jenerasyonlara nazaran yeni Z4’e olmuş diyebiliriz. 2018 yılı çıkış modeli ile ilgili motoru hariç neredeyse tüm bilgiler verilmiş. Sadece size verdiğimiz görsellerde çıkışına kadar ufak bir sadeleşmeden başka bir şey olmayacaktır.

İç kısım döşemeleri biraz daha gerçeğe döndürülüp, profilinden itibaren arka kısma doğru daha indirgenmiş çizgiler kullanacaklarını düşünüyoruz. Ancak far, jant vb. unsurlar aynı şekillerde çıkış yapabilir. Kokpitin yeni nesil BMW’ler gibi dijitale dönüşümü, deminde dediğimiz gibi müşterilerini etkileyen en büyük yenilik olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum