Yatırım yapmaya başla!

BMW’nin Yeni Nesil V2V Araç Bağlantı ve Ekran Teknolojisi!

BMW, hayalet gösterge panel özelliklerini biraz daha geliştirip, ayrıca yeni araç iletişimi bağlantı özelliklerinden bahsedildi.
BMW’nin Yeni Nesil V2V Araç Bağlantı ve Ekran Teknolojisi!

Araç içi bilgi – eğlence sistemleri çağımızın verdiği nimetlerle bir anda patlama yaşadı. Kare, küçük bilgi ekranlarından şu anda gelinen nokta gerçekten ölçülemeyecek durumda. BMW, üzerinde çok çalıştığı kokpit olaylarında “Digital Day” ile yeni bir bakış açısı getirdi. Orta konumlu ekranlar dokunmatik özelliklerinde sunulup, hassasiyet dereceleri git gide düşürüldü.

Bu konuya öncülük eden kim diye düşündüğümüzde ise direkt olarak Mercedes geliyor. Sizde takdir edersiniz ki bilinmeyeni her zaman için yapan Alman marka oluyor. Geçen ay gösterdiği akıllara durgunluk veren far teknolojisi, mühendisliğin ne demek olduğunu bir kez daha anlatmıştı. Keza Audi’de Virtual Cocpit‘in hayalet panel duruşu ve çözünürlüğü ile iç mekan dünyamızı inanılmaz bir hale getirmişti.

Yeni gösterge grubu 7 – 8 ve X7 Serilerinde kullanılacak.

BMW Yeni Ekran ve Bağlantı Özellikleri

Ekranın yenilikçi kısımlarını anlatan tam kapsamlı resimler sunulmasa da özellik ve biçim kısımları az da olsa belli. BMW, 7.0 olarak söylediği sistemi, daha net ve çekici hallere getirmiş.

Dokunma hissiyatı, ses ve jest kontrol olaylarını geleneksel yapıda iDrive denetleyicisinden ulaşabilecek. Biraz daha bilgi toplamaya başladığımızda karşımıza BMW’nin her bir sürücünün zevkine göre çalışmalar yaptığını gördük. Yani özelleştirilebilen 10 adete menü sayfası olacak.

HD kalitesinde video ve haritaları daha hızlı güncellemek için 5G bağlatı özelliğini getiriyor.

BMW Yeni V2V

Bitmek bilmeyen gelişim özelliklerinde BMW’nin bir süredir üstüne çok düştüğü araç iletişim teknolojisininde bu yıl farklı bir şeyler göstereceği düşünülüyor. Tam olarak bahsedilen Toyota’nın 2021’de başlatacağı V2V bağlantılı araçlar arası konuşma teknolojisine dayanıyor.

Trafik sıkışıklığı raporlaması ve acil frenleme yapacağı kısımlarda sürücüyü bilgilendirme gibi bir kaç dalda kendi sistemini spesifikleştiriyor. Dikkatimi çeken bir özellikte; polis çağrılarının BMW araçlarına ulaştırılarak acil durumlarda belli bir koridor oluşturmadan da bahsedildi. Günüzümüzde zorlanılan bir konuda ambulansların geçişi için gerekli özeni göstermediğimiz. Yalnız BMW’nin son dijital ekranın 2 yıl daha araçlara entegresi olmayacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum