Yatırım yapmaya başla!

BMW, 8 Serisi’nin Akıllı Telefonlarla Kullanılabilecek Yeni Yazılım Özelliklerini Tanıttı!

BMW, yeni 8 Serisi tanıtımını bitirdikten sonra, teknolojik yönleri hakkında bilgiler verdi. İşte detaylar...
BMW, 8 Serisi’nin Akıllı Telefonlarla Kullanılabilecek Yeni Yazılım Özelliklerini Tanıttı!

Uzun süreli bekleyişin ardından BMW, 8 Serisi Coupe’un lansmanını gerçekleştirmişti. Konsept kasa yapısında gösterilen çarpıcı kısımları, üretim versiyonunda da aynı şekildeydi. Tek kapı spor otomobil duruşuna yeni bir soluk getiren BMW, şimdi 8 Serisi’nde sunacağı teknolojik özelliklerinden bahsetti.

Uzaktan erişim ile birçok özelliği aktif etme yöntemi üzerinde durulmuş. Bir video ile de aracın gelişmiş ConnectedDrive yazılımı ile neler yapılabileceği gösterilmiş.

8 Serisi Akıllı Telefonlarla Yönlendirilebilecek!

Mobil cihazların nimetlerinden yararlanan otomobil üreticileri, geliştirdikleri programlar sayesinde, uzaktan araçla ilgili işlem yapma olanağı sağlıyor.

8 Serisi içerisine yerleştirilen bir program ile cep telefonlarımız arasında bir ağ üzerinden bağlantıları kuruluyor. Yaklaşık olarak Wi-fi üzerinden yeni yazılımın indirilmesi 20 dakika sürecek.

Uygulama üzerinden araç içi hava durumuna müdahale edilebilecek. 8 Serisi’nin mobil cihazımızla eşleşmesinden sonra giriş çıkışlarda otomatik olarak yapılabilecek.

Araç içerisine girdikten sonra motor, cep telefonu şarj ped üzerine yerleştirilmesiyle çalıştırılacak.

BMW Yazılımın Sürekli Geliştirileceğini Söyledi

Bu konudaki en yetkili isim olan BMW Group dijital hizmetler müdürü Dieter May, “Halen daha stratejimiz üzerinde çalışıyoruz. Hangi yazılım parçalarının güncellenebileceğine ve yerel LAN’ınızı nasıl kullandığınıza ya da araca yerleştirilmiş SIM’i nasıl kullanacağına karar veriyoruz.” dedi.

Ayrıca May, arabaların sahip olduğumuz en güçlü bilgisayarlardan biri olacağını söylüyor. Otonom ve elektrikli araçlarla birlikte kapsülleşmeye giden otomobillerin BMW’nin ConnectDrive gelişmiş yazılımı, gerçekleşebilme ihtimalini yükseltiyor.

Günümüzde araç içi komutların sesle yapılması, güçlü internet bağlantıları, otomatik park ve uzaktan kontrol edilebilmeleri, sisteminin giderek kusursuz bir hal aldığını gösteriyor. Bizce, temel olarak yapılabilecekler bizlere sunulsa da, önümüzdeki 10 yıl içerisinde otomobillerin daha hayret verici seviyelere geleceğini düşünüyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum