Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

BMW Daha Fazla Güç İsteyen X7 Müşterilerine M Versiyonu Hakkında Konuştu!

BMW, herkesin merak ettiği X7 SUV'un M versiyonu hakkında yorumu...

BMW, amiral sınıf SUV’lara karşı çıkardığı X7’sinin bir aralar M versiyonun da olacağını söylemişti. Lansmandan önce söylenen sözlerle insanlar aşırı güçler üreten en büyük BMW’ye binme hayali kurmuştu. Keza üretici, bu güç tatmini durumlarını alt sınıflarında fazlasıyla yaşatıyor. Alman üretici X6’dan itibaren X5-X4-X3 gibi arazi modellerini çok hızlı şekillerini satmakta.

Okuyucu gözünden M ibaresi X7 için gerekli mi diyebilirsiniz. BMWBlog‘un yer verdiği haberde, projenin şimdilik gerçekleşmeyeceği söylendi. X7 M’in neden rafa kaldırıldığını da geçerli bir nedenle açıkladılar.

İş sadece bir motoru geliştirmekle bitmiyor!

Mantık çemberinde bir modelin en üst seviyesi yapılırken, farklı bir motor veya olağan motorların geliştirilerek araca entegre edilmesi olarak algılarız. Ünite geliştirmesi bittikten sonra onun güçlerini karşılayacak aktarım organlarının tümüyle birlikte sürüş modlarına müdahale edilir.

BMW’de tam olarak böyle düşünmüş ki X7 M için taleplerin ne kadar olabileceği araştırmasını yapılmış. Planı yapılan hızlı amiral SUV serisi için şimdilik yorum yapılmıyor. Muhtemelen araştırmalar pek de iç açıcı çıkmadı. Ayrı bir maliyet gerektiren güçlü arazi aracının sonraki dönemlere ertelendiği de bir şekilde söylenmiş oldu.

BMW’nin en büyük böbrek ızgaralı aracının M versiyonunu çıkardığını hayal edelim!

BMW X7 M’in çıktığında hangi motorla gelebileceğini tahmin edelim. Bize göre 90’ların ikonik 8 Serisi’nin son neslinde gelecek M8‘e ait 4.4L’lik bir turbolu ünitenin olacağını düşünüyoruz. V8 silindirlerle çalışacak araca 680 beygirlere kadar güç yüklemesi yapılabilir.

Aktarımlar da 8 Steptronic ile tekerleklere gücü iletecek. BMW’nin şimdilik askıya aldığı projenin anlaşılan o ki insanlar tarafından çok tercih edilmesine bağlı. Marka sürekli olarak takipte kalıp, ona göre üretim sistemini ayarlayacak.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle