Yatırım yapmaya başla!

Yapılmayacağı Söylenen BMW X7 M’i Alpina Hayata Geçirecek!

BMW'den istenen X7 M'e karşı verilen "yapmayacağız" cevabına karşı seri için özel birim araç yapımcısı Alpina'nın devreye girmesi bekleniyor.
Yapılmayacağı Söylenen BMW X7 M’i Alpina Hayata Geçirecek!

BMW’nin en büyük yapı taşı X7 SUV‘u duyurmasından beri arkasından gelecek M versiyon konuşulmaya başlanmıştı. Aşamalarıyla birlikte çıkışını takip ettiğimiz prestijli 4×4 için kendisini taşıyabilecek yeterli motor üniteleri listelere eklenmişti. Güç bakımından X7 M50i ile insanların güç merakını dindiren BMW’ye bir de 4.4L V8‘lik bir varyant sorulmuştu.

Cevap olarak da Alman marka X7’nin bir M dönüşümüne girmeyeceğini açıklamıştı. ABD kanallarında yüksek sürüş araçlarla hakimiyet kurmak isteyen BMW’nin, X7 ile gelecek bir M’den sonra yapacağı başka bir şey kalmayacaktı. Kulağımıza gelen bazı duyumlara göre bahsedilen X7 varyantının yapım görevi, Alpina‘ya verilmiş. İşte detaylar;

Alpina’nın X7 M’i yapacağının kanıtı, test amaçlı dolaşan bir X7 prototipinden çözülmüş.

Ardından Alpina genel müdürü Andreas Bovensiepen, “Büyük SUV’larla çalışmak istiyoruz. Söylemek için çok erken ancak bu harika bir şey olurdu.” diyerek, gerçekten X7’nin en üst versiyonun modifiye şirketi tarafından yapılacağını anlıyoruz.

En büyük X’ten nelerin çıkacağı veya çıkarılabileceğini tahmin etmek zor değil. Yine 7 Serisi tabanlı bir B7 ile gelen Alpina, diğerlerinde de bulunan ikiz turbolu 4.4L V8 ile kaput altındaki boşluğu tamamlıyor.

M8’in de damarlarını besleyecek kalp olan 4.4L’nin Alpina’da güç artırımına gidileceğini düşünmekteyiz.

Alpina demek BMW’den sonrası demek. Yani premium modellerden M Design’ın haricinde oluşturulacak sportiflik demek. O yüzden X7 M’in 4.4L V8’nin totaldeki 600 beygirlik gücün elbette yeterli olacağını düşünüyor olsak da, Alpina bunu yazılım, egzoz vb. müdahalelerle 650 ps civarlarına getirebileceğini sanmaktayız.

Bunların yanında dış kısımdaki şekil değişikliğinde M50i’den ayrılması için tamponların hava menfezleri, köşe şekilleri, marşpiyel ve arka difüzör gibi tampon parçalarında kalınlaştırmaya gidileceğini düşünmekteyiz. Ne zaman mı? Alpina’nın kesin olarak yapacağım demediği X7 M’in öncülük edip etmeyeceği de belli değil. Kabul ettiği süreçte de 12-24 ay arasındaki bir sürede aracın tanıtımı yapılabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum