Yatırım yapmaya başla!

Göz Yanılması Değil! BMW X7 Pick-up Karşınızda!

BMW stajyerlerinin X7 SUV çıkışı olmadan önce başladıkları pick-up projesi tanıtıldı!
Göz Yanılması Değil! BMW X7 Pick-up Karşınızda!

Kesinlikle gözleriniz sizi yanıltmıyor. BMW, en büyük aracı ve SUV’u X7‘yi pick-up modele dönüştürdü. Geçmiş senelerde, Mercedes’in X-Class ile girdiği kamyonet dünyasına BMW’nin de gireceği yönünde dedikodular çıkmıştı. Özellikle X5’in ön yüzünden yapılan render resimler, bizlere olabilir izlenimi vermişti. Başta bunların dijital ortamda çizilmiş birer görsel olduğunu zannettik.

Kaynaklardan aslını öğrendiğimizde bir seferlik bir gösteri aracını olduğunu öğrendik. Bavyeralı üretici, X7 Truck aracının Motorrad Günleri için ve tek seferlik olduğunu açıkladı. Şaşkınlığımızı gizleyemediğimiz bu yapının gelin detaylarına bakalım!

X7’nin dönüşümü 10 ayda tamamlanmış.

BMW X7 Pick-upKarşımızdaki prototipi, Münih Tesisi Taşıt Konstrüksiyon ve Model Teknoloji bölümlerindeki stajyerler yapmış. 10 aylık bir süre diliminde tamamlanan aracın haliyle yapımına tanıtımından 1 ay önce başlanmış. BMW’nin böbrek ızgarasının en büyük haliyle gösterildiği son nesil 4×4’ü Ekim ayında dünya servis edilmişti.

Uğraş verici ve eklemeli bir proje.

BMW X7 Kamyonet PrototipSUV bir yapıyı birden pick-up sınıfına uyarlamak görüldüğü gibi kolay değil. Yani Honda’nın 1 Nisan şakası için yaptığı Cabrio CR-V‘nin ötesinde. Her şeyin hesaplanarak yapıldığı ve SUV’un normalden daha uzun olduğu yazıldı.

Pick-up X7 10 cm kadar standart boyutlarından uzun. Aracın kesilen parçaları da farklı yerlerde kullanılmış. C sütundan itibaren kesilen ve çatı kısmından çıkan parçalar aracın uzatılması için kapılarda değerlendirilmiş.

X7 Kamyonet’in arkasına koyulan motosiklet detayı ve üzerinde bulunduğu zemin, gayet zengin duruyor.

BMW X7 Kamyonet Bagaj ZeminBMW, her ne kadar da ticari segment için kımıldamalar yapmıyor olsa da baskılar ve Mercedes’in sağladığı başarılar onu tetikleyebilir. Show amaçlı çıkacak gezintilerde herhangi bir aksaklık yaşanmaması için kesim ve birleşim işlemlerinde dengeler kusursuz ayarlanmış.

Uzun sürmesinin nedenin de bu olduğunu düşünüyoruz. X7, daha uzun bir kupa yapısına kavuşurken, çatı kısmının kesilmesinden kaynaklı da 200 kg kadar bir ağırlıkta düşüş yaşamış.

İlginizi Çekebilir :

Kursiyerler, kendi eserlerine binerek X7 Pick-up ile dağlarda gezintiye çıkacaklar. BMW, arka bagaj zemini özel bir ağaçla ele almış. Olayı ve pratikliği vurgulamak amacıyla kasaya F 850 GS motosikleti yerleştirmiş.

Bir önemli ayrıntılardan birisi de BMW Individual’ın imzasını taşıyan Tanzanit Mavisi metalik rengi. Şaşırdık ancak buna değmiş gibi gözüküyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum