Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Piyasadaki En İyi Dizel SUV’lar Kapışıyor: “Audi SQ7 Vs. BMW X5 M50d”Piyasadaki En İyi Dizel SUV’lar Kapışıyor: “Audi SQ7 Vs. BMW X5 M50d”

Dizel motorlar artık geliştirilmesi durmuş ancak güç yüklemesine devam ediliyor. BMW ve Audi’nin en güçlü dizel ünitelerini koyduğu SUV’ları güzel bir kapışma için meydana çıkartıldı. Popülerliğinin halen daha yitirmediğini düşündüğümüz motorinli motorlar, bu ikili de iyi iş yaptığını videoda bir kez daha anladık.

BMW X5 M50d, 3.0 Quad Turbo motorundan 400 beygir gücü çıkartabiliyor. 760 nm tork azımsanmayacak kadar sürücüyü geriye itebilir. Keza öyle de yapıyor ve kalkışını 5.2 saniyede tamamlıyor. Audi’nin güçlü Q7’si SQ7’de 4.0L V8 BiTurbo motor bulunuyor. 435 beygirle gelen 900 nm tork, her türlü BMW’den daha fazla. Ve kalkışta da 4.8 saniye ile SQ7 daha önde.

AutoTopNL, yine sonucu merak edilen bir yarış organize etmiş. Yeni nesliyle gelen BMW X5 M50d, rakamsal olarak daha büyük gelse de güç ve hız yarışında Audi’ye yeniliyor. Ekrandan alınan görüntülerde hızlı kalkan SQ7 belirli bir aralıkta BMW’nin arkasına düşse de sonradan TDI’ın gücünü ortaya koymayı başarıyor.

Çeşitli sürüş pozisyon modlarına sahip araçların dizel motorlarla spor arabalar gibi tepki vermesi de şaşılacak bir şey. Şekil bakımından çok bir yoruma gerek olmasa da şirketlerin X5 ve Q7‘nin en hızlı temsilcilerine hazırlanışları harika.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur