Yatırım yapmaya başla!

BMW Vision Dynamics Konsept’i 2021 Yılı “i5” Serisini İşaret Ediyor!

BMW, X7 iPerformance ve Next 100 gelceğin modellerinden alınan tasarım dilini şimdi Vision Dynamics adını verdiği "i5" Serisine aktarmış. İşte detaylar...
BMW Vision Dynamics Konsept’i 2021 Yılı “i5” Serisini İşaret Ediyor!

Oldukça renkli geçen Frankfurt Otomobil Fuarı, markaların ileri tarihlerde çıkarmayı planladığı modellere de ev sahipliği yapıyor. Mercedes’in EQ A Concept‘ine cevap olarak BMW, Vision Dynamics ile cevap veriyor. Dünya markalarının 2020-2023 arasında geçmeyi planladığı elektrikli araçların hazırlıkları gördüğümüz gibi son hız devam ediyor.

BMW, bu aracını elektrikli i3 ve i8 modellerinin arasına yerleştirmek istiyor. i5 olarak adlandırılan bu modelin tasarımı 4 kapılı bir sedan olarak düşülmüş. Aslında i5 veya Vision Dynamics’in grafik stillerine baktığımızda Gran Coupe tarzına daha yakın olduğunu görüyoruz. 20225’e kadar hibrit ve elektriki araçlar üzerinde güçlenmek isteyen BMW, Ar-Ge kısmında 12’si full elektrikli farklı 25 model üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

BMW’nin geniş konsept kavramlarının son üyesi X7 iPerformance ile eş zamanlı i5 adımları da atılmış oluyor.

Vision Dynamics-i5’in yapı olarak düzgün hatlara ve 2021’e saklanan ön bakışlarını görüyoruz.

BMW CEO’su, Vision Dynamics’in 4 kapılı yapısının üretim versiyonlarında şu andakinden fazla farklı olmayacağını bildirdi.

BMW i5’in detayları Vision Next100’ün yansımalarından oluşturulmuş. Geleceğin araç konseptleri!

Vision Dynamics’in 100 mm kalınlığındaki pillerle 600 km’ye kadar gidilebilecek. Daha büyük bir pil seçimiyle menzilin 700 km’ye kadar çıkabileceğini söylendi.

Klar platformunda başlatılacak bu proje, yeni nesil otomobillerde görünecek bir çok tasarım ipuçlarını gösteriyor. Elektrikli araçlar da kritik döneme girilmesi Alman BMW’nin de sırayla yaptığı çalışmalarını bizlere gösteriyor.

Son zamanlarda sizler için hazırladığımız Alcraft vb. elektrikli ile çalışan otomobillerin anladığımız kadarı ile önümüzdeki 5-8 sene arasında oldukça teknolojik pillerle menzillerin 1000 km‘ye kadar geleceğini düşünüyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum