Yatırım yapmaya başla!

BMW, V12 Motorlu X7 M60i Üzerinde Çalışıyor Olabilir!

BMW, X7 SUV'nun V12 motorlu bir varyantını hazırlıyor olabilir. Ortalama olarak modelin bir M X7 kadar hızlı olabileceğini söyleyebiliriz.
BMW, V12 Motorlu X7 M60i Üzerinde Çalışıyor Olabilir!

Carscoops‘tan gelen bir BMW gösterge paneli, X7’nin çok güçlü bir varyantını işaret ediyor. Dönemimizde yaşanan emisyon sınırları ve yoğun devlet baskıları, şirketleri hacimli motorlardan mecburen uzaklaştırdı. Alman marka da zaten V12 gibi seçeneklere sıcak da bakmıyor. Amiral sınıf besleyen markalar genellikle 6.0L V12-W12-V10 gibi motorlarla alanını temsil ederdi. CO2’yi ayarlama maksatlı BMW 4.4L V8 çift turbo ile işi bitirmeye gitmişti.

Bimmer Post adlı bir forumda Jokinawa adlı bir üyenin yayınladığı görselde X7 M60i ibaresini görüyoruz. M X7 ile ilgilenmediğini söyleyen BMW açıklaması ardından Alpina, SUV’un en hızlı seçeneği için uğraşacağını söylemişti. Peki V12 motorlarla olan ilişkisini kademeli olarak kesen BMW’nin böyle bir versiyonu gerçek olabilir mi diye de sorgulatıyor. İşte detaylar?

BMW’nin düşüncesi 7 Serisi’nin M760Li’nin bir SUV tarafında temsilcisi olmasını istiyor olabilir.

Ne kadar da şirketler bir şeyleri içimizde bitirdik deseler de insanlar istedikleri veya haz alacakları şeylerin talebini bırakmıyor. O yüzden sınırlı sayıda da olsa belirli varyantlara devam ediliyor. Bavyeralı sanırız bir karar almış ve 2023 yılına kadar V12 motorlu araçlarını üretmeye devam edecek.

Foruma göre markanın seri için logo bulduğu söyleniyor. Düşünceler; BMW bir logo değişimi düşünüyorsa mutlaka piyasaya yeni bir modelin hazırlığını yapıyordur. Haliyle fotoğraflar üzerinde oynamaların profesyonelce yapıldığını biliyoruz. Fotoshop ile böyle bir gösterge paneli rahatlıkla yapılabilir.

Ancak X7 M60i’nin paneli üzerindeki parlak kısma baktığımızda orada telefon ve bir el görebiliyoruz. Sonuçta sahte bir görsel olsa ve kandırmak amacıyla yapılsa, o kadar detaya dikkat edileceğini düşünmüyoruz. M 760i’nin çıktığını kabul edersek, müşterilerin seçim yapabileceği en güçlü seçenek olacak.

6.0L hacimli V12’nin tahmini üreteceği 600 beygir ve 800 nm torku olacak ve bu X7’nin 3.8 ile 4 saniye arasında kalkış yapmasını sağlayacaktır. Son süratte fazla bir şey beklemeden 250 km/h sınırlı olacağını söyleyelim. Aklımıza takılan ise Alpina’nın hazırlayacağı ve XB7 olarak adlandırılacak modelin altında 4.4L V8 olacak ve o da V12 X7’ye yakın değerler gösterecek.

6.0L, hacim kaynaklı daha hızlı olacak ve Alpina’nın XB7’si de M X7’yi temsil etmesi bir anlam ifade etmeyecek. En başta çekilip yayınlanan bu gösterge panelinin doğrulanması gerekiyor. Yazılımla değişim yapılabilecek bir elektronik sistemin bir şaka olmamasını umuyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum