Yatırım yapmaya başla!

BMW’nin ABD’ye Gönderdiği Elektrikli Araçların Şarj Cihazları Tehlike Saçıyor!

BMW, yine birlikte çalıştığı bir firmanın kurbanı oldu. Bu sefer elektrikli modelleri tehlike altında! İşte haberin detayları...
BMW’nin ABD’ye Gönderdiği Elektrikli Araçların Şarj Cihazları Tehlike Saçıyor!

Sizde farkettiyseniz son zamanlarda şirketlerin yaptığı üretim hatalarının çoğunu “tehlike saçıyor veya ölüm tehlikesi var” gibi kelimelerle anlatıyoruz. Ortalama son 3 ayın şirketlerin geri çağırma veya toplatma çağrılarına baktığımızda, onlarca otomobil üreticisinin olduğunu görüyoruz.

En güncel, Toyota’nın toplamda 4 model içerisinden 1 milyon adet aracı servislere çağırması. BMW’nin şimdiki sorunu ise elektrikli araçlarında çıkacak yangın riskleri!

BMW Amerika’ya Satılam Tüm EV Araçlarına Servise Gelin Diyor!

BMW Amerika'ya Satılam Tüm EV Araçlarına Servise Gelin Diyor!En başta sorunun belirli modellerde olduğu zannetsek de olaya detaylı baktığımızda Mini markasının da dahil olduğu toplu bir model çağrısı olduğunu anladık. Aldığımız bilgiye göre; BMW’nin şarj sisteminden kaynaklı bir sorun olduğu gözüküyor.

530e’de kullanılan portatif wireless kablosuz şarjların da üreticisi olan TurboCord’un hatası olduğu söylendi. Yani BMW’ye şarj cihazı  üreten bir şirketin hatası! Araçlarda yangın tehlikesi olabileceğini de bizzat Turbo Cord kendi keşfetmiş.

BMW’nin 8 Farklı Modeli Olaydan Etkilenecek!

BMW'nin 8 Farklı Modeli Olaydan Etkilenecek!Hızlı ve portatif şarj cihazlarının kısa devre yaparak araçta yangın çıkarabileceği bildirildi. Korkunç durum karşısında acil durum çağrısı yapan BMW, 8 farklı model ve versiyonlarını düzeltmeye davet ediyor.

BMW modelleri arasında; 2019 i8 – i8 Roadster, i3 Rex – i3 Sport Rex – i3 BEV – i3 Sport BEV, 2018 330e iPerformance, X5 xDrive40e, 530e iPerformance – 530e xDrive iPerformance, 740le xDrive iPerformance ve Mini Cooper Country SE All4 PHEV modelleri geri çağrılacak listede bulunuyor.

Şarj cihazı hatasının yaralanma ve ölümlere neden olmadan fark edilmesi, BMW’yi büyük bir beladan kurtarmış. Hata, yüksek risk grubunda olduğu için düzeltmelere son sürat başlanmış.

Müşteriler kesinlikle ücret ödemeyecek ve düzeltme öncesinde modellerde yaşanacak arıza veya farklı bir durum karşısında BMW tüm masrafları üstlenecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum