Yatırım yapmaya başla!

BMW Efsanelerinden 2002’nin Everytimer ile Yeniden Hayat Bulması!

Alman Everytime, BMW'nin 60'lardaki kompakt modeli 2002'yi günümüzde yeniden yorumladı!
BMW Efsanelerinden 2002’nin Everytimer ile Yeniden Hayat Bulması!

BMW’nin 1966-1977 yılları arasında sunulan 02 Serisi, dünyada büyük hayran kitlesine sahip  3 Serisi tarihinin de başlangıcı olarak kabul edilir. Başlarda ayrı bir model üzerinden yürüyen Alman marka, 1600-2 ve 1502 sonrası son aldığı isim E21 3 olmuştur. Küçük ve kullanımı kolay bir otomobil olarak düşünülen bu kompakt serinin 1600 Cabrio’su dahil olmak üzere, M10 motorlarının tasarımcısı Alex von Falkenhausen’in isteği ile ABD’ye daha yarışçı bir tipi üretilerek gönderilmiş.

Kısaca hayat hikayesinden bahsettiğimiz 2002’nin 21. yüzyıldaki sıfır yapısını da Everytimer Automobile üstlenmiş. Tek kelimeyle muhteşem duran üstü açık retro 02’nin dönüşümü biraz zorlayıcı olmuş. Bu titiz çalışmada Alman modifiye şirketi neler yapmış onlara bakalım!

Klasik 2002’nin ETA 02 Cabrio’su açık havalardaki en büyük zevkleriniz içerisinde olacak.

İki adet hazırlanan prototiplerin birisi yeşil, bir değeri mavi gövde rengiyle geliyor. İşin aslı 60’ların ikonik BMW’sini sıfır halde görmek güzel duygular uyandırıyor.

Everytimer’ın 2002 projesini oluşturabilmek için çok değişik yollara başvurmuş.

Bize göre yüz binlerce dolar değerinde gözüken bu yenilenen eski seri, BMW’nin 135i modeli şasisi üzerine yapılmış. Kupa kısmı başka bir yerde değerlendirilmek üzere çıkartılan 1 Serisi üzerine 2002 kupası karbon fiberle şekillendirilmiş. ETA 02’yi benzetebilmenin en mantıklı yolu bizce de bu!

ETA 02’nin her bir parçası proje dışına çıkılmadan yapılmış.

Benzetme kısmında yuvarlak farların tarzı aynıyken şirket, içeriğinde bi-xenon sistemi kullanılmış. Kupa, biraz daha alçak konumlandırılmış. Jantlara baktığımızda güne uyarlı ve daha büyük çaplı. Profilden bakıldığında A direği ve ön cam da E88 1‘den temin edilmiş. Yumuşak tavan tentesi ve bagaj malzemeleri sıfır olarak baştan yapılmış.

Herkesin sahip olmak isteyeceği spor otomobilin arka kısmına bakalım.

Everytimer’ın arka kısmında şirket biraz kendi yorumunu katmış. Ledli stoplar normalden biraz daha büyük ve tampon biraz daha modern ele alınmış. Öte yandan bagajın üzerine de fren lambası yerleştirilmiş.

Retro hava en çok ön kısımda ve azalarak kokpite geliyor.

Güzel benzetmenin iç mekan kısmında Alman şirket, yine 135i’den yararlanmış. Fark açısından bakacak olursak koltukların derisine eski tarz kumaş görünümü verilmiş. Bilgi ekranı, direksiyon ve orta konsol bozulmadan aynı şekilde ETA 02’ye yerleştirilmiş.

Karakteri eski olsa da kaputunun altındaki motorla gayet hızlı bir üstü açık çıkartmışlar.

Asfaltın beklenmedik spor otomobili olabilecek ETA02 3.0L’lik 306 ps’lik motorla hareket ediliyor. 5 saniyede hızlanabilen ETA 02, 250 km/h üst hız sınırına çıkabiliyor. İki farklı renkte üretilen retro aracın tahmin edeceğiniz üzere faturası biraz kabarık çıkacak.

Hiç de ucuz olmayan model için 80.000 doları gözden çıkarmanız gerekecek. Telafuz edilen paralara gayet lüks bir otomobil alabilirsiniz. Hatta yeni dünya yakıtına uygun derseniz Tesla bayisine giderek Model S‘lerden bir tanesine de sahip olabilirsiniz. Tabi ilk 3 serisi 2002’ye replika da olsa binmek daha zevkli olabilir de diyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum