Yatırım yapmaya başla!

BMW Otonom Sürüş Teknolojisi için Büyük Anlaşmayı İmzaladı!

BMW'nin otonom araçlara yönelik yaptığı geliştirme programlarında Innoviz ve Magna ile çalışacak.
BMW Otonom Sürüş Teknolojisi için Büyük Anlaşmayı İmzaladı!

BMW, elektrikli araçların yayılması konusunda epey bir yol kat etmiş ve sonrasında kendi kendine gidebilen araçlar üzerine yoğunlaşmıştı. Münih’e devasa otonom Ar-Ge merkezi inşa ederek, çalışmalarının boyutunu göstermişti. Araçların bu kısımlarında biraz zayıf kalmış gibi gözükse de BMW, arada kaybettiği vakitleri fazlasıyla telafi edecek gibi gözüküyor. Otonom sürüş geliştirmelerinde de zaman geçtikçe hangi teknolojileri ve kimlerle ortaklık yapacağı gün yüzüne çıkıyor.

Son duyuruda LİDAR sensörün Magna ve Innoviz Technologies‘den alınacağı bildirildi. Bu sensörü biliyoruz ki Toyota’nın Lexus’la geliştirdiği 5. seviye otonomda kullanılmıştı.

Innovis Kompakt LİDAR Sensörü BMW’ye Verecek

Innovis Kompakt LİDAR Sensörü BMW'ye VerecekInnoviz’in yeni bir kuruluş olmasına rağmen aracın 360 derece çevre tarama teknolojisinde çok ileride. Yaptığı, tavanlara koyulan sonar sisteminin hantal duruşunu biraz daha ucuzlatarak yeniden sisteme koydu.

Öte yandan otonom araç tertibatının birden fazla öğeye ihtiyaç duyması da Innoviz’in kompakt yapısının önemini ön plana çıkarıyor.

Yeni Sistemin Adına InnovizOne İsmi Verilmiş

Yeni Sistemin Adına InnovizOne İsmi VerilmişKüçük LİDAR sensörün maliyetinin 1.000 dolar olduğu açıklandı. Tam olarak yapılmak istenen de buydu. Küçük boyutlarda, kapsama alanı geniş! En güzel taraflarından birinin kötü koşulların cihazı etkilemediği. Otonom araçlar çıktığından beri firmalar soğuk, yağışlı, çamurlu havalardan etkilenmediklerini söylerler. InnovizOne’da 3D gerçek zamanlı görüntülerinin kötü hava koşullarına bağlı bozulmayacak yapıda olduğu bildirildi.

BMW’ye yerleşim kısımlarında da Magna MAX4 otonom platformu aracılığı ile entegre edilecek. Yazılımın algoritmasında; nesleri algılayıp, bunları sınıflandırabilmesi var. O yüzden Magna sistemin çok güvenli, sağlam ve üst teknoloji ürünü olduğunu söylemektedir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum