Yatırım yapmaya başla!

BMW Münih’te Otonom Sürüşe Yönelik Devasa Ar-Ge Tesisini Açtı!

BMW en sonunda otonom sürüş geliştirmelerine yönelik büyük tesisini açtığını duyurdu.
BMW Münih’te Otonom Sürüşe Yönelik Devasa Ar-Ge Tesisini Açtı!

BMW, bu zamana kadar elektrikli araçlara yaptığı yatırımlarla gündeme gelmişti. Otonom araç çıkışları ile ilgili gelişmeler fazla aktarılmamıştı. Digital Trends‘in haberine göre Alman marka kendi kendine gidibilen araçlar için son sisteme sahip merkez açılışını yaptığı söylendi. BMW Group, yarı otonom kullanımını bir süredir bizlere gösteriyordu.

Belli aralıklara kadar araçların yönlendirilmesini  yapılabiliyordu. Kurdukları Ar – Ge merkezi ile sürüş seviyesinin artırılarak, tam kapsamlı olabilmesi için çalışılacak. Otonom merkezinin inşası 15 ay önce başlanmıştı. Toplam alanı 23 bin metrekare. Tesisin amacı BMW model üretimleri iş akışında daha verimli olabilmek.

BMW otonom merkezinde 1.800 kişi çalışacak.

Buna benzer bir haberde; Amerikan Mobility Merkezi kendi kendine sürüş pozisyonu adına Michigan’da otonom araçlar için dünyanın ilk otoyol test tesisine sahip olmuştu.

BMW, yeni iş yerinde doğru iş akışıyla herhangi bir yazılımı anlık olarak en iyi şekillerde test edebiecek ve fiziksel olarak araçların nasıl tepkiler vereceğini görebilecek.

Bu tesis BMW’nin bundan sonraki açacağı iş merkezlerine de örnek olacak.

BMW’nin genişletilen mobilite hizmetlerine daha fazla yatırım yaptığını görüyoruz. Tesla’nın öncü olduğu bu alanda biraz geç kalınmış gibi gözükse de BMW, rakiplerinde olan aksaklıkları daha iyi analiz ederek, sonunda ortaya kusursuz diyebileceğimiz otonom araçlar çıkartacak.

Bildiğin gibi Uber’in aracı otopilot sistemi aktifken bir kişiye çarparak ölmesine neden olmuştu. Veya Tesla Model X’in otobanda yine otonom sürüşteyken kaza yapıp yanması! Alman marka tesisinde nedenleri araştırarak, yazılımsal kodlamaları daha stratejik yapacağını düşünüyorum.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum