Yatırım yapmaya başla!

BMW ve Microsoft Akıllı Ses Asistanı Özelliğini Üste Taşıyacak

BMW, Intelligent Personal Assistant özelliğini Microsoft Azure ile destekleyecek. Çalışma sonunda sürüş asistanları daha fazla bir şeyler yapabilme kapasitesine sahip olacak!
BMW ve Microsoft Akıllı Ses Asistanı Özelliğini Üste Taşıyacak

Araç içi dijital ekranlarımızın geldiği son noktada, fiziksel tuşlara ihtiyaç duymadan sezgisel hareketlere entegreli bilgi-eğlence sistemlerine sahip olmuştuk. Bavyeralı otomobil üreticisi, son modellerinde üstte anlattığımız uygulama biçimini modellerinde benimsemişti. Artı olarak yönetim kısımlarını “sesli” şekilde yapmanıza da olanak sağlıyordu.

Gelen haberde, Microsoft ile birlikte yeni bir işbirliğine giden BMW, doğal ses çıkartan daha kişiselleştirilmiş bir açık kaynaklı platform üzerinde çalışmaya başlayacak. Yapay zeka ögesinin özelikle sürücü tarafında daha çok etkin olduğu müşterilere gösterilecek.

Çalışmanın temelleri sürücü asistanlarında daha sağlam atılacak.

Microsoft’un Azure üzerine kurulu Sanal Asistan Çözüm Hızlandırıcı, Azure bulut, Bot Framework ve Bilişsel Hizmetler gibi AI yeteneklerinden yararlanarak gerekli teknolojik temeli sağlanacak. Geliştirilme sonrasında, müşterilerin doğrudan sanal asistanla konuşarak servislerden randevu almasına olanak verilecek.

BMW, geliştirilecek yardımcı için gerekli hatırlatmaları yapabileceğini ve e-posta gibi elektronik ortamların takibini yapabileceğini söylüyor. Alman markanın Intelligent Personal Assistant, “Hey BMW” başlayan ve “üşüdüm” dediğinizde hava sıcaklığı artırabilen kapasiteye sahip.

İstediğinizde yeniden seslenerek navigasyonu aktif etmesini, müziğin sesini kısmasını, ortam ambiyans renginin değiştirilmesi, hava durumu ile ilgili bilgiler ve bağlantıların yönetimi gibi çoklu birebir etkileşim özelliklerini verilebilmekte.

BMW, kendi sürüş asistanı özelliği üzerine Microsoft ile birlikte katacağı gelişmeler, gelecekte Bimmer’in önceliklerinden daha üstün olmasını sağlayacak. Yakın gelecekte otonom araçların seviyesi biraz daha artırıldığında, koltuğu geriye çekerek, size tahsis edilmiş asistanızla daha fazla sohbet şansı bulacaksınız.

Microsoft Azure ile muhteşem birlikteliğe girecek Intelligent Personal Assistant akıllı, çok yetenekli, hızlı tepkili ve sizden bağımsız şekilde BMW servisleriyle kontak kuracak bir şekle büründürülecek. Dev şirketlerin bu çalışması için gelecekte bizi daha farklı nelerin beklediğini veya sonradan bu asistanların neler yapabileceğine dair sizin bir fikriniz var mı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum