Yatırım yapmaya başla!

M760Li Gibi Amiral Bir Sedan Ne Kadar Hızlı Kalkış Yapabilir?Otomobillerin evrimleşmesindeki belki de en şaşırtıcı kısım geldikleri hız noktaları. Hızlar mutlaka teknoloji hedefli olarak değişebilir ancak en süratli olma çabasını hangi sınıf veriyor, bilinmiyor! Belli başlı spor ve süper spor araçların üstlenmiş olduğu bu detay yarışına SUV araçlar da dahil olmak üzere, devasa gövdeli sedan araçlar da katıldı. BMW M760Li xDrive ne kadar hızlı?

Spor araba motorlarının direkt olarak yerleştirildiği sedanların en sağlam örneklerinden 7 Serisi, harika bir hızlanma rakamı kaydediyor. Bizce sakıncalı bir durum! Porsche sahibi olup, yanınızda 3.8 saniyede kalkış yapan ve sonradan 305 km/h sürate gelen bir otomobili, psikolojik olarak kaldırmak zorlayıcı olabilir.

M760Li’nin teknik özelliklerine bakarsak; 6.6L V12 motorla beslenen amiral, 585 ps ve 850 nm torkla hareket ediyor. AutoTopNL’nin direksiyonuna geçtiği 7 Serisi’nin tüm limitleri zorlandı. Bazı zamanlar firmaların verdiği hız değerleri ile bu gibi yapılan testler uyuşmaz. En yakın örnekte, Supra’nın normalden daha fazla güç üretip, süratli olduğu anlaşılmıştı.

Almanya’nın hız sınırı olmayan bir bölge yolunda yapılan kalkış ve son hız denemesinde gücüyle arkasını yere yapıştıran bir M760Li izledik. Gelinen noktada emisyon değerleri yüzünden şirketlerin geri çektiği V12 motorlara karşı BMW, gerekli CO2 regülasyonlarını tamamlamış.

Bir de BMW’nin yeni nesille birlikte bu sene sunduğu ve oranları değiştiren bir sisteminden söz edelim. G-Power! Motorun güç değerleri üzerinde etkili olacak G-Power, önceki neslinde yapılanlara göre ps’in 700 ve torkun 900 nm’ye çıkarılması sağlanmış.

Sonuca bakacak olursak; serinin başına getirilen M logosu ile birlikte spesifik araç geliştirme atılımlarının bir amiral üzerindeki etkilerini net şekilde anlayabiliyoruz. Mercedes’in S63 AMG ve Audi S8 gibi rakipleri arasında Alman markanın her daim olan performans ilerlemesinde rakipsiz olmaya doğru gittiğini görüyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum