Yatırım yapmaya başla!

BMW M6 Tabanlı “Fisker Latigo CS #001” Açık Artırma Yolunda!

Günümüzde elektrikli arabaların en lüks yüzü olarak gösterilen Fisker, zamanında ele aldığı M6 modelini Lagito'ya çevirmiş. İşte detaylar...
BMW M6 Tabanlı “Fisker Latigo CS #001” Açık Artırma Yolunda!

Geçtiğimiz günlerde Fisker’ın en yeni 2018 Emotion modeli gösterilmişti. Gördüğünüz araç ise Henrik Fisker tarafından başlatılan bir proje ve oldukça enterasan bir yapı! Bazen kendimiz için benzersiz ürünler ararız. Düşünürken öyle bir olsun ki gördüklerinde herkes sizi göstersin istersiniz. İşte bu duygulara göre yapılmış BMW M6 karoseri ve şasisi üzerinde tekrar yorumlanan bu araba size göre. “Latigo” oluşumu ve planları aslında farklı, uzun vadeli olacak bir yapı olarak düşünülmüş.

Herşey istenilen gibi gitmeyerek firma yatırımları farklı ve markaya ait kendi teknolojik ışığı altında üretime geçmeyi tercih ettmiş. Fisker’ın CS’i özel istek üzerine bir müşterisine yapıldı. Lüks sınırlaması olmayan müşterinin duygularına göre hareket edilerek M6’nın Lagito değişimleri başlatılmış. Bakalım M6’ya neler olmuş!

Fisker sanırım M6’yı biraz İngiliz yapmak istemiş.

Tadilatla beraber Latigo’ya, Aston Martin’in asi hali verilmiş.

Kapsamlı değişime rağmen uzaktan da olsa M6’yı hissedebiliyoruz.

Fisker’ın kendi ürettiği 10 kollu 20 inç jantlar Latigo’ya takılmış.

Sanırım profilde de kısım kısım tadilatlar gerçekleştirilmiş.

Ön kısımdan İngiliz giderken arka kısımda İtalyan dönüşler hissettim.

Arka kısmında Alfa Romeo duruşundan onun bir M6 olduğu kesinlikle anlaşılamaz.

Fisker amblemini, modelini ve tehlike çanları çalan V10’u gururla yapıştırmış.

Fisker Latigo için farklı bir iç mekan düşünmüş.

Özel deri ve Alkantara tavan döşemeleriyle çok zengin duruyor.

Taba ile kombin olan siyah renk malzeme yapılarına ek olarak marka logoları basılmış.

Özel M6’dan çevrilme Lagito, sadece 23 bin mil yani 36 bin kilometrede.

Fisker motor kısmında da boş durmayarak 5.0L muhteşem V10’nun 507 gücünde artış gerçekleştirmiş.

Yapılan modifikasyondan sonra Fisker Latigo 665 hp oldu. Artışın mimariside RD Sport!

Açık artırma usulüyle satışa çıkan M6 Lagito‘ya 216.846 $ isteniyor. Ne demek gerekir suan için bilemiyorum. M6 zaten başlı başına özel bir araç. Bundan türetilen yeni bir modelde doğal olarak güzel olur.

Keza Latigo’nun değişik ön panjur, tampon, jant ve özellikle İtalyan çekiciliğinin fazlasıyla verildiği arka kısım söz bırakmıyor. Fisker’ın dünyanın en lüks elektrikli aracından önce tuning girişimleri de bir hayli takdire şayanmış. RS Sport’la birlikte 4.8 saniyede M6’yı kalkış yaptırabilen V10’daki güç artışı da rakamsal olarak fazla.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum