Yatırım yapmaya başla!

BMW M140i’nin Gösterdiği Sağlam Performansı İzleyin!M140i’nin ne kadar yetenekli bir otomobil olduğunu bu videoda daha iyi anladık. Alman markanın performans biriminin hazırlanış biçimi, rakip odaklı olduğu açıkla belli oluyor. Mercede A45 AMG ve Audi RS3‘ün karşısında durmak için ortaya çıkartılan M140i, arkadan itişli çekiş sistemiyle daha zevkli bir kullanım sunduğu söyleniyor. Buradan RS3 ve A-45 AMG’nin kapışma videosunu izleyebilirsiniz!

Audi ve Mercedes dört tekerlekten çekişle hareket ediyor. BMW, 1 Serisi’nin en hızlısı için 3.0L motorunu 340 ps güç ve 500 nm torkla süslemiş. Twin Turbo’nun sağlam ünite içerisindeki çalışma hırsını ibresinden naklen görebiliyoruz. Nefessiz şekilde hızlandığını gördüğümüz M140i, ona verilen hız sınırlarını sonuna kadar kullanıyor. Keza bu otomobilin önündeki engeller kaldırılsa çok daha fazlasını yapacağını da biliyoruz.

4.8 saniyede hızlanan BMW M140i, 8 ileri otomatik şanzıman kombiniyle birlikte sprint süresi öncesine göre 0.3 saniye azaltılırken, yakıt tüketiminde %7 tasarruf edilmiş. BMW’nin hızlı 1 Serisi yine de RS3 kadar hızlı değil. RS3, 400 ps gücüyle 4.1 saniyede hızlanabiliyor. Mercedes cephesi de bir önceki neslinde 4.2 saniyede hızlanıyor.

Değerlendirmeleri uzaktan ele aldığımızda ise M140i’nin 3.0L hacim ve 340 ps gücüne göre çok iyi işler başardığını söylemek mümkün. Aldığımı bilgiler doğrultusunda bir sonraki hızlı 1 Serisi çalışması RWD platformunda olmayacak. BMW Performance birimi, mimari alt yapısını değiştirerek, dört çeker sistemli FWD platformuna geçiş yapacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum