Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

BMW M140i’nin Gösterdiği Sağlam Performansı İzleyin!BMW M140i’nin Gösterdiği Sağlam Performansı İzleyin!

M140i’nin ne kadar yetenekli bir otomobil olduğunu bu videoda daha iyi anladık. Alman markanın performans biriminin hazırlanış biçimi, rakip odaklı olduğu açıkla belli oluyor. Mercede A45 AMG ve Audi RS3‘ün karşısında durmak için ortaya çıkartılan M140i, arkadan itişli çekiş sistemiyle daha zevkli bir kullanım sunduğu söyleniyor. Buradan RS3 ve A-45 AMG’nin kapışma videosunu izleyebilirsiniz!

Audi ve Mercedes dört tekerlekten çekişle hareket ediyor. BMW, 1 Serisi’nin en hızlısı için 3.0L motorunu 340 ps güç ve 500 nm torkla süslemiş. Twin Turbo’nun sağlam ünite içerisindeki çalışma hırsını ibresinden naklen görebiliyoruz. Nefessiz şekilde hızlandığını gördüğümüz M140i, ona verilen hız sınırlarını sonuna kadar kullanıyor. Keza bu otomobilin önündeki engeller kaldırılsa çok daha fazlasını yapacağını da biliyoruz.

4.8 saniyede hızlanan BMW M140i, 8 ileri otomatik şanzıman kombiniyle birlikte sprint süresi öncesine göre 0.3 saniye azaltılırken, yakıt tüketiminde %7 tasarruf edilmiş. BMW’nin hızlı 1 Serisi yine de RS3 kadar hızlı değil. RS3, 400 ps gücüyle 4.1 saniyede hızlanabiliyor. Mercedes cephesi de bir önceki neslinde 4.2 saniyede hızlanıyor.

Değerlendirmeleri uzaktan ele aldığımızda ise M140i’nin 3.0L hacim ve 340 ps gücüne göre çok iyi işler başardığını söylemek mümkün. Aldığımı bilgiler doğrultusunda bir sonraki hızlı 1 Serisi çalışması RWD platformunda olmayacak. BMW Performance birimi, mimari alt yapısını değiştirerek, dört çeker sistemli FWD platformuna geçiş yapacak.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur