Yatırım yapmaya başla!

BMW M Birimi Motosikletlerin de Yükseltmesini Yapabilir!

BMW otomobillerinin özel varyant geliştiricisi M birimi, motosikletlerin de yüksek performans versiyonlarını yapabilir!
BMW M Birimi Motosikletlerin de Yükseltmesini Yapabilir!

BMW’nin performans birimi M, motosiklet dünyasında da kendini gösterebilir. M GmbH, 60’lı ve 70’li yıllarda BMW yarış programlarını kolaylaştırmak amacıyla kurulmuştur. M Birim’in eski zamanlardaki anlayışı günümüzde bir yere kadar aynı devam etse de, daha çok bir BMW modelinin en üst klasmanını temsil etmekte. M rozetini taşıyan modeller standartlarından daha güçlü motor, spor dış süslemeler, süspansiyon, özel kokpit gibi spesifikleştirilmiş bir aracı ortaya çıkarmaktalar.

Ride Apart‘ın yer verdiği haberde birimin otomobillerle birlikte motosiklet alanında da faaliyet gösterebileceğini söyledi. Bunu da Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi (EUIPO) tarafından kabul edilen bir ticari başvurudan anlaşılmış. İşte detaylar;

EUIPO’ya yapılan başvuruda M 1000 RR ve M 1300 GS ve M 1000 XR modellerinin isminin bu şekilde yazıldığına rastlanmış.

Saydığımız motosiklet modelleri, alanında en iyilerinden gösterilenler. Başlarına getirilen M ibaresi ile 1000 RR‘dan yüksek daha performanslı bir makinanın geleceğini anlıyoruz. Aynı şekilde 1300 GS ve 1000 XR.

Bu yeni isimlendirme yapısının BMW’nin S 1000 RR ve XR modellerini M 1000 RR ve M 1000 XR modelleriyle değiştireceği anlamına mı geldiği veya bunun yerine ‘M’ yerine daha yüksek performans değişikliklerine başvurulacağı açık değildir. Araçların başına getirilen M harfinin sözlük anlamı arabalarda olduğu gibi performans olmayabilir.

Yalnız şu var ki ticari markalarda belirtilen M 1300 GS, üretimde değil ve bu da R 1250 GS’nin daha güçlü bir versiyonu olabileceğini doğruluyor. Son zamanlarda BMW’nin performans birimini genişletmesi ve daha fazla isteklerde bulunmasını göz önünde bulundurduğumuzda, motosikletlerin özel dış modifiye ve yüksek performanslı motorlarla üretilmesi mantıklı geliyor.

BMW M GmbH kendi otomobilini üretecek.

Son aylarda M birim adına aldığımız bazı haberlerin içerisinde kendi otomobili için hazırlık yaptığını sizlerle paylaşmıştık. Söylentiler arasında performans geliştiricisinin tamamen bağımsız olacak şekilde kendi güçlü spor arabasını yapmayı planladığına yer verilmişti.

Detaylar arasında çıkması olası gözüken otomobilin Mercedes-AMG One serisine karşı değil de AMG GT S’in karşısına çıkacak bir model olacağı aktarılmıştı. İşin sonunda çıkacak bu özel birim otomobilin, bir M5 veya M8’den daha üstün olması bekleniyor.

BMW planına sadık kalırsa ilk üretim modelinin birkaç adeti geçeceğini düşünmüyoruz. İnsanların M Rozetli bir otomobili benimsemesi durumunda da Alman markanın sadece tek kapılı bir sistemde kendisini sıkıştıracağını zannetmiyoruz.

Belki dediğimiz çok sonra olacak iş ancak bir SUV’un olma ihtimali her zaman bulunuyor. Kısaca 1981 yılında çıkan M1’in ardından güzel bir şeyler bekliyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum